Opel przedstawia nowy system do swoich samochodów. Pozwoli ominąć korki

Opel przedstawia nowy system do swoich samochodów. Pozwoli ominąć korki

Opel przedstawia nowy system do swoich samochodów. Pozwoli ominąć korki
06.06.2018 14:40

Nowoczesny samochód to nie tylko dobry układ kierowniczy, wygodne fotele i oszczędny silnik, ale również dopracowane oprogramowanie. Nic więc dziwnego, że BMW szczyci się autorskim systemem infotainment iDrive, często wymienianym wśród zalet każdego bawarskiego samochodu. Teraz dopracowane oprogramowanie postanowił również mieć Opel.

Nowe systemy Multimedia i Multimedia Navi Pro dostępne się m.in. w drugiej generacji modelu Insignia. W kolejnych miesiącach bieżącego roku oraz w 2019 roku nowe systemy będą trafiać także do innych modeli producenta. Głównym założeniem jest łączność ze smartfonami oraz Internetem.

Obraz

W topowej wersji system infotainment składa się z 8-calowego ekranu umieszczonego na środku deski rozdzielczej. Ekran jest dotykowy, chociaż do sterowania muzyką i radiem pozostawiono fizyczne przyciski. Obsługuje gesty, które mogą być wykorzystane do chociażby powiększenia mapy w nawigacji. Dodatkowo wybranymi funkcjami można sterować z poziomu kierownicy. Kolejnym składnikiem systemu jest ekran head-up, który dostarcza podstawowych informacji na przedniej szybie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

System pozwala na jednoczesne sparowanie do dwóch smartfonów. Dostępne jest połączenie bezprzewodowe za pomocą Bluetooth. Z kolei połączenie kablem daje dostęp do Android Auto i Apple CarPlay. Oprócz standardowego radia AM/FM, samochód może być wyposażony w opcjonalny cyfrowy tuner DAB+.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W wersji Multimedia Navi Pro nawigacja wykorzystuje również dane pobrane z Internetu. Otrzymujemy więc informacje o sytuacji w ruchu drogowym, w tym dane o korkach. W razie wystąpienia braku płynności ruchu, system informuje kierowcę z odpowiednim wyprzedzeniem, aby miał czas na obranie innej trasy. Mapy mogą być wyświetlone w trybie 3D, dostarczają informacji o cenach paliwa na pobliskich stacjach, a nawet o wolnych miejscach parkingowych.

Obraz

Opel chwali się, że interfejs charakteryzuje się intuicyjnym układem i bezpośrednim dostępem do głównych funkcji (audio, telefon, nawigacja) z poziomu ekranu głównego. Wśród ciekawych możliwości warto jeszcze wspomnieć o spersonalizowanych profilach użytkownika. W każdym z pięciu profili można zapisać sporo ustawień, od klimatyzacji po charakterystykę głośników. W spersonalizowanym profilu zapisane są także ulubione miejsca docelowe, listy odtwarzania i interesujące punkty na trasie. W przyszłości opcje zostaną poszerzone o zindywidualizowane wyszukiwanie oraz wyznaczanie tras na podstawie stylu jazdy danego kierowcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)