Aktualizacje Edge’a jednak razem z Windowsem. W drodze obsługa PWA

Strona główna Aktualności

O autorze

W Fall Creators Update nowości nie ominą także przeglądarki Edge. Podczas konferencji Build Microsoft zarysował najbliższą przyszłość programu, ale także zdementował informacje, które dawały nadzieje na jego szybszy rozwój w przyszłości.

Na początku maja pojawiły się doniesienia, że Edge będzie aktualizowany niezależnie od Windowsa. Miało to przyśpieszyć rozwój przeglądarki, gdyż na nowości użytkownicy nie musieliby czekać 6 miesięcy – w takim interwale będą wydawane aktualizacje Windowsa 10.

Niestety, Edge nie zrówna się pod względem sprawności implementacji nowych funkcji z innymi przeglądarkami. Microsoft zdementował rzeczone informacje podczas Builda i potwierdził, że na nowości w Edge’u trzeba będzie czekać pół roku. A co nowego pojawi się w przeglądarce już we wrześniu?

Interfejs Edge’a zostanie zmodyfikowany zgodnie z założeniam Fluent Design. Na razie wiadomo jedynie, że przeglądarka otrzyma półprzezroczyste tło paska kart, co szczególnie efektownie prezentuje się podczas przeglądania ich miniatur.

Microsoft zapowiada optymalizację i odczuwalne zwiększenie responsywności interfejsu. Ponadto obsługiwane będą Progressive Web Apps, czyli obsługa webAPK. Oznacza to, że aplikacje webowe będzie można najpewniej przypinać do paska zadań czy pulpitu i korzystać z nich podobnie, jak z aplikacji UWP.

© dobreprogramy
s