Koniec WhatsAppa w smarfonach z Windowsem. Twórcy zachęcają do zmiany telefonu

Koniec WhatsAppa w smarfonach z Windowsem. Twórcy zachęcają do zmiany telefonu

WhatsApp znika ze smartfonów z Windowsem, fot. Getty Images
WhatsApp znika ze smartfonów z Windowsem, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
15.01.2020 13:14

WhatsApp nie działa już w smarfonach z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. 15 stycznia zakończyło się wsparcie dla tej wersji aplikacji, co – zgodnie z zapowiedzią – mogło wpłynąć na jej funkcjonalność. Jak widać, wpłynęło na tyle wyraźnie, że teraz WhatsAppa prostu nie da się dalej używać.

Na problem z WhatsAppem zwraca uwagę serwis Windows Latest. Koniec wsparcia i wyłączenie komunikatora w starszych smartfonach nie powinien być żadnym zaskoczeniem. Twórcy ostrzegali o tym od dawna i wskazywali, że komunikator może przestać działać już 1 stycznia 2020 roku. Jak pokazała praktyka, stało się to dopiero teraz, czyli w zasadzie równo z zakończeniem wsparcia Windowsa 7.

Informacja o braku możliwości uruchomienia WhatsAppa w języku angielskim, źródło: Windows Latest.
Informacja o braku możliwości uruchomienia WhatsAppa w języku angielskim, źródło: Windows Latest.

Użytkownicy smarfonów z mobilnym Windowsem chcący dalej cieszyć się WhatsAppem, w zasadzie nie mają wielkiego wyboru. Rozwiązaniem jest zakup nowego urządzenia z Androidem lub iOS-em, gdzie komunikator dalej działa bez problemu.

Warunkiem jest posiadanie smartfonu przynajmniej z Androidem 4.0.3 lub iOS-em 9. W praktyce trudno nie spełnić tego wymagania. Nawet, jeśli zainteresowana osoba chce korzystać z 5-letniego lub jeszcze o kilka lat starszego urządzenia, żadne problemy nie wystąpią. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

WhatsApp jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)