Allegro wprowadza zmiany. Anulowanie zamówienia nawet do trzech dni po zakupie. Są dwa warunki

Strona główna Aktualności
Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących
Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących

O autorze

Allegro decyduje się na kolejne zmiany, które z pewnością spodobają się miłośnikom zakupów online. Od początku maja użytkownicy serwisu mogą liczyć na spore ułatwienia w związku z anulowaniem zamówień. To idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych kupujących.

Do tej pory, jeśli pomyliliśmy się podczas składania zamówienia lub najzwyczajniej w świecie rozmyśliliśmy się po dokonaniu zakupu, jedyną szansą na anulowanie transakcji było poinformowanie o tym sprzedającego, na przykład za pomocą formularza zwrotów lub wiadomości mailowej. Od maja kupujący będą mogli skorzystać ze znacznego udogodnienia. Zrezygnować z zamówienia będzie można z poziomu zakładki "Kupione".

Warunki anulowania zamówienia

Użytkownicy anulują zamówienie do trzech dni od momentu zakupu. Są jednak dwa warunki:

1. Zamówienie musiało zostać złożone u firmy (nie osoby prywatnej)

2. Sprzedający nie rozpoczął realizacji zamówienia, czyli nie zmienił jego statusu na: "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki" lub "Wysłane" oraz nie podał w zamówieniu numeru do śledzenia przesyłki.

Allegro informuje, że możliwość anulowania zakupu nie będzie dostępna we wszystkich kategoriach. Z opcji nie będzie można skorzystać, gdy zakupy będą dotyczyć następujących towarów:

* Leki

* Produkty inwestycyjne (np. złoto)

* Karty podarunkowe

* Kody

* Audiobooki

* Ebooki

* Gry online

- Z możliwości anulowania zakupu wyłączone będą również zamówienia z metodą dostawy "wysyłka e-mailem", niezależnie od kategorii, w której towar został zakupiony. Informacje o tym, jak anulować zakup zamieścimy w naszej "Pomocy". O wprowadzeniu nowego sposobu anulowania zakupu poinformujemy w "Aktualnościach". - czytamy w komunikacie serwisu.

© dobreprogramy
s