Allegro z nową historią zakupów. Wygodne filtrowanie, sortowanie i długi czas przechowania danych

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Allegro donosi o kolejnej zmianie na swojej platformie e-commerce, która niewątpliwie dobrze się wpisuje w plan przekształcenia jej bardziej w agregator sklepów internetowych niż serwis aukcyjny. Użytkownicy serwisu otrzymali znacznie usprawnioną zakładkę „Kupione”, dzięki której bedą mogli sprawniej ogarnąć swoją historię zakupów, jak również lepiej zaplanować przyszłe zakupy.

Stara wersja zakładki „Kupione” była niezbyt wygodna, szczególnie dla tych, którzy sporo kupują na Allegro. Brak sensownych filtrów czy opcji sortowania sprawiał, że użytkownik łatwo w tym wszystkim ginął. Nowa wersja listy zakupów odcina nas od historii – zobaczymy tu tylko zakupy zrobione po 14 listopada 2016 r. Do tych starych trafimy tylko przez poprzedni widok, na który wciąż możemy się przełączyć. Wystarczy to zrobić, by uświadomić sobie, o ile nowa wersja listy jest praktyczniejsza.

Przede wszystkim dostaliśmy możliwość wygodnego sortowania. Domyślnie w kolejności od najnowszych do najstarszych, ale można też sortować po nazwie sprzedającego i po cenie, zarówno rosnąco jak i malejąco. Dochodzą do tego filtry, można wyświetlić na liście tylko zakupy z określonym statusem płatności (opłacone, nieopłacone, płatność poza PayU). Filtry uzupełnia sprawna wyszukiwarka, dzięki której możemy wyszukać zakupy po nazwie sprzedawcy lub tytule oferty.

Przy każdej pozycji znajdziemy wyraźny opis statusu płatności – a jeśli płatność okazałaby się nieudana, przycisk pozwalający na jej ponowienie, link do wystawienia komentarza i link do szczegółowego opisu transakcji (zawierającego m.in. adres dostawy czy wiadomości do sprzedawcy).

Całkiem dobrym pomysłem jest też funkcja domyślnego grupowania zakupów, łącząca w jednej tabelce zakupy od tego samego sprzedawcy, za które zapłacono za jednym razem, jak również możliwość usuwania z listy wybranych zakupów przyciskiem „Usuń”. Przydatne to może być dla tych, którzy kupują przez Allegro rzeczy, których mogliby nie chcieć pokazać innym.

Najważniejsze jednak jest to, że lista Kupione będzie teraz przechowywać historię zakupów przez przynajmniej dwa lata, a nie jak do tej pory, przez dwa miesiące. Rozwiąże to problem ofert wystawianych na długi czas, do wyczerpania stanów magazynowych, które w starej liście jednak znikały w niezrozumiały dla wielu użytkowników sposób.

Zmiany dotyczą na razie webowej wersji serwisu, Allegro zapowiada wprowadzenie do klientów mobilnych na przełomie marca i kwietnia.

© dobreprogramy