Alternate Pic View Alternate Pic View 2.830

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Alternate Pic View jest prostym w użyciu, opensource'owym narzędziem do przeglądania plików graficznych oraz ich obróbki, a w razie potrzeby może służyć również jako program do tworzenia prostych grafik.

Na pierwszy rzut oka aplikacja ta może kojarzyć się z zintegrowanym z systemem Windows Paintem. Podobnie wyglądające okno i stosunkowo uboga ilość narzędzi dostępnych na pasku mogą robić niezbyt korzystne wrażenie, ale szybko uwagę zwraca osobna zakładka menu z efektami, gdzie znajduje się sporo dostępnych opcji. Znajdziemy tam między innymi rozmycia i wyostrzanie, redukcję efektu czerwonych oczu, efekty lustra, możliwość odwrócenia obrazka, przeistoczenia go w negatyw, a nawet opcję "losową", która może dać zaskakujące efekty.

Alternate Pic View obsługuje w zasadzie wszystkie najpopularniejsze formaty plików graficznych, w tym JPG, BMP, PNG, ICO, TGA, TIF i inne. Do edytowanej grafiki możemy, poza wspomnianymi efektami, dodawać również własne teksty, dorysowywać rozmaite obiekty, wypełniać je kolorem itd. Podsumowując, jest to prosta w użyciu aplikacja, która może spodobać się osobom poszukującym nieco bardziej zaawansowanego edytora niż MS Paint, ale nie chcące uczyć się obsługi bardziej skomplikowanych programów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!