reklama

Amiga Games sprzedane, szykujmy się na wysyp starych gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

To zrozumiałe, jeżeli ktoś ma już dość wypuszczania na nowo naprawdę starych gier, czyli prosto rzecz ujmując odgrzewania kotletów. Niestety musimy szykować się nadchodzącą wielką falę — Amiga Games, firma mająca prawa do czerpania z szerokiego katalogu produkcji na kultowe komputery sprzed lat, została wykupiona przez Writer's Group Film Corp. Za pół miliona dolarów nabyto dostęp do przeszło 300 tytułów, które zostaną wydane na nowo.

W planach jest atak na wszystkie możliwe platformy: tablety, smartfony, komputery i inne popularne urządzenia. Co zastanawiające, tak naprawdę nie wiadomo, co ewentualnie łączy firmę z Amiga Incorporated oraz jakie konkretnie produkcje Amiga Games uzbierało sobie na wyłączność do dystrybucji (na bazie porozumień z właścicielami poszczególnych marek). Na pewno The Chaos Engine czy Superfrog są w innych rękach, a uznane przed laty studio Team17 tytuły w ogóle trzyma blisko. Szczegóły poznamy na przestrzeni najbliższych tygodni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało