Telltale Games na skraju bankructwa, finałowy odcinek The Walking Dead odwołany

Telltale Games na skraju bankructwa, finałowy odcinek The Walking Dead odwołany

Źródło: Telltale Games
Źródło: Telltale Games
Piotr Urbaniak
22.09.2018 13:13

Studio Telltale Games, autorzy gier przygodowych takich jak The Walking Dead, The Wolf Among Us czy Tales of the Borderlands, poinformowali o ogromnych problemach finansowych, z jakimi od pewnego czasu zmaga się ich firma. Jak dowiadujemy się z opublikowanej w serwisie Twitter wypowiedzi Pete'a Hawleya, CEO Telltale, deweloper od dłuższego czasu zmagał się z bardzo niską sprzedażą swoich produkcji, pomimo pozytywnych opinii ze strony mediów i graczy.

Na tę chwilę zatrudnionych pozostało 25 osób, choć jeszcze przed paroma miesiącami stan osobowy firmy wynosił 250 pracowników. Co przykre, zwolnionej załodze nie wypłacono ponoć żadnych odpraw. Ostatnim oddechem studio spróbuje skończyć projekt Minecraft Story Mode dla Netfliksa, po czym najprawdopodobniej odejdzie w kompletne zapomnienie. Pozostałe przedsięwzięcia zostały natomiast anulowane. Stąd nie zobaczymy już ani finałowego odcinka The Walking Dead, ani zapowiadanego na 2019 r. The Wolf Among Us 2.

Dla wszystkich fanów interaktywnych nowel, w jakich specjalizowało się Telltale, jest to oczywiście nieodżałowana strata. Niemniej otrzymujemy zarazem koronny dowód na to, że wtórność na rynku gier z czasem musi odbić się czkawką. W 2012 r. studio zasłynęło bardzo udanym The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One, które na Metacriticu – w zależności od platformy – dobija do średniej ocen 94. Później jednak zaczęło się swoiste odcinanie kuponów. Wprawdzie rozmaitych licencji nie brakowało, ale kolejne produkcje, jak Batman, bazowały na nadzwyczaj zbliżonej konwencji. Nie wszystkim przypadł do gustu też serialowy model wydawniczy.

Źródło: TechPowerUp
Źródło: TechPowerUp

Ostatecznie kolejne IP sprzedawały się gorzej i gorzej, a efekt jaki jest, każdy widzi. Teraz ekipie pozostały wyłącznie poszukiwania nowych pracodawców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)