Android Auto z jeszcze lepszą nawigacją: Mapy Google otrzymały nowy widok

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedną z głównych zalet Android Auto są mapy Google, które dla wielu użytkowników stały się podstawową nawigacją w samochodzie. Do tej pory, po podłączeniu do samochodu, nie posiadały one jednej z lepszych funkcji, którą znajdziemy w samej aplikacji Mapy Google czy na stronie internetowej.

Jednak wreszcie Google postanowiło wprowadzić możliwość przełączenia się na widok satelitarny. Serwis 9to5Google informuje o funkcji odkrytej przez użytkownika Google+, którego konto nazywa się Roberto Mezquia Jr. Zauważył on możliwość aktywacji widoku satelitarnego podczas używania Android Auto.

Nie jest to jednak widok 3D, który dostępny jest z poziomu standardowych Map Google. Na nawigację nakładane jest tylko zdjęcia satelitarne, podobnie jak ma to miejsce w widoku 2D. Mimo tego, rozwiązanie to powinno pomóc w odnalezieniu się w nieznanych miejscach.

Warto zauważyć, że widok satelitarny był już dostępny w Android Auto, ale tylko w wersji wyświetlanej na ekranie smartfona. Nie można go było jednak włączyć podczas korzystania z ekranu w samochodzie. Nowa funkcja jest już dostępna u wybranych użytkowników. Najpewniej będzie włączana stopniowo, więc nie wszyscy otrzymują od razu dostęp do widoku satelitarnego.

Co ciekawe, możliwość włączenia widoku satelitarnego, który wykorzystuje zdjęcia zrobione przez Google, znajdziemy już od dłuższego czasu w nowszych modelach Audi. Oczywiście samochód musi wówczas być połączony z Internetem, aby na bieżąco pobierać zdjęcia satelitarne.

Aplikację Android Auto znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy