r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Pay

Strona główna Android Zakupy Inne programy do zakupów
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Android Pay to aplikacja Google przeznaczona do realizowania transakcji bezgotówkowych. Dzięki niej możliwe jest wygodne opłacanie zakupów wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe.

Galeria programu

Aplikacja działa w oparciu o emulację kart, przez co rozpoczęcie korzystania z niej wiąże się z dodaniem danych o kratach płatniczych. Android Pay automatycznie doda karty, które użytkownik wcześniej powiązał ze swoim kontem Google. Możliwe jest także zeskanowanie karty za pomocą kamery, aplikacja samodzielnie rozpozna jej dane.

Następnie informacje o karcie przekazywane są za pośrednictwem modułu NFC do terminalu, dzięki czemu za pomocą smartfonu można płacić dokładnie w taki sam sposób, jak kartą płatniczą. Transakcje na kwotę przekraczającą 50 zł należy autoryzować PIN-em.

Android Pay umożliwia emulowanie wielu kart, użytkownik może wybrać tę, którą chce zapłacić za zakupy. Ich reprezentacja w aplikacji odpowiada fizycznemu wyglądowi. Ponadto dostępna jest także lista ostatnich transakcji, wraz z datą, kwotą i informacjami o miejscu, w którym użytkownik płacił.

Uwaga

Android Pay jest dostępne tylko na smartfony wyposażone w moduł NFC, które nie zostały zrootowane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Android Pay dostępny. Zakupy z Google można robić już dziś w całej Polsce

33
OPROGRAMOWANIE 17.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą już dziś korzystać z aplikacji Android Pay, którą znaleźć można w naszej bazie. Polska jest szóstym krajem na świecie i drugim w Europie, w którym realizowanie transakcji bezgotówkowych jest możliwe dzięki usłudze Google. Zgodnie z z wczorajszymi informacjami, Android Pay jest na razie dostępne jedynie dla klientów trzech polskich banków: Alior Banku, T-Mobile i BZ WBK. Wkrótce grono powiększy się także o mBank, kolejne mają pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy. Obsługiwane są zarówno karty Visa, jak i Mastercard. Google zapowiada także, że…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.