Android Wear staje się faktem. Samsung, LG i Motorola wyprodukują smart zegarki

Strona główna Aktualności

O autorze

Oprócz zaprezentowania Androida L, Google skupiło się także na spodziewanym Androidzie Wear. Wedle wcześniejszych zapowiedzi do sprzedaży trafiły LG G Watch oraz Samsung Gear Live. Moto 360 trafi na rynek w ciągu kilku tygodni.

Android Wear pozwoli na sterowanie telefonu za pomocą głosu. Możliwe będzie ustawienie powiadomień, budzika, uruchomienie odtwarzacza i szereg innych, mniej lub bardziej ciekawych czynności.

Zegarki w końcu zaczną wyglądać ładnie, a wszystko dzięki zastosowaniu kilku stylów wyświetlacza, które będzie można bardzo łatwo zmieniać. Ciekawostką jest możliwość zakończenia połączenia i wysłania predefiniowanej wiadomości tekstowej.

Zegarki z Android Wear są wodoszczelne i posiadają szereg sensorów np. krokomierz lub pulsomierz. Wszystkie informacje będą dostępne dla użytkownika. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że Moto 360 będzie ładowany bezprzewodowo.

Gear Live ma mieć 1,63-calowy ekran Super AMOLED, który ma zachwycić użytkownika kolorami, będzie wybudzał się od „dotknięcia” i będzie zapewniał możliwość zmiany wyglądu tarczy zegarka. W środku znajdziemy procesor 1,2 GHz, 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci na dane, Bluetooth 4.0 LE, akcelerometr, żyroskop, pulsometr (i kilka aplikacji mogących go wykorzystać) kompas i baterię 300 mAh. Urządzenie mierzy 37,9 × 56,4 × 8,9 mm, waży 59 gramów, jest wodoodporne. Ma być noszone na pasku o szerokości 22 mm w kolorze czarnym, białym lub „czerwonego wina”.

The LG G Watch ma ekran IPS o przekątnej 1.65 cala, 280 × 280 pikseli. W środku znalazł się Snapdragon 400, 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci na dane. Zamontowana tu została bateria o pojemności 400 mAh oraz akcelerometr, żyroskop i kompas. Urządzenie ma wymiary 37,9 × 46,5 × 9,95 mm, waży 63 gramy.

Zegarki LG oraz Samsunga są dostępne w przedsprzedaży w Sklepie Google Play, odpowiednio za 229 i 199 dolarów. Niestety nie można ich tą drogą kupić w Polsce.

© dobreprogramy
s