Android Wear 2.0 wydany: smartwatche bardziej smart i nowe zegarki LG

Android Wear 2.0 wydany: smartwatche bardziej smart i nowe zegarki LG

Android Wear 2.0 wydany: smartwatche bardziej smart i nowe zegarki LG
09.02.2017 13:39

Google twierdzi, że tradycyjne zegarki potrafią tylko powiedzieć która jest godzina, a smartwatche z Android Wear sprawiają, że w pełni wykorzystujemy nasz czas. W jednej chwili możemy sprawdzić kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie, czy będziemy potrzebowali parasola lub ile minut byliśmy aktywni, a to wszystko bez sięgania po smartfona. Właśnie po to został wydany Android Wear 2.0, mający uczynić smartwatche jeszcze bardziej sprytnymi.

Android Wear 2.0 przynosi m.in. wirtualne tarcze z większą ilością informacji, usprawnienia w mierzeniu aktywności fizycznej, nowe sposoby wykorzystanie aplikacji, a także wygodniejsze korzystanie z asystenta Google. Wraz z dużą aktualizacją Android Wear, do oferty urządzeń działających pod kontrolą tego systemu operacyjnego dołączają dwa nowe zegarki, które już po wyjęciu z pudełka będą posiadały najnowszą wersję systemu.

Wirtualne tarcze możemy w końcu bardziej personalizować, nie jesteśmy ograniczeni do wyboru kilku podstawowych elementów. Cały czas możemy wyświetlać najbardziej potrzebne nam informacje, w tym termin następnego spotkania, naszą aktualną wydajność czy progres w ćwiczeniach. Wystarczy szybkie kliknięcie by zamówić auto Ubera czy rozpocząć pomiar aktywności fizycznej. Ponadto możemy mieć kilka wirtualnych tarcz, różniących się ilością dostarczanych informacji. Przykładowo, jedna tarcza może być przeznaczona na trening, druga na spotkanie ze znajomymi.

W związku z panującą modą na chwalenie się zdrowym trybem życia, nie mogło zabraknąć usprawnień w Google Fit. Aplikacja jest preinstalowana na większości smartzegarków z Android Wear i pozwala na mierzenie tempa, przebytego dystansu, spalonych kalorii, a jeśli urządzenie wyposażone jest w odpowiednie czujniki, możemy także zyskać dostęp do informacji o aktualnym tętnie. Teraz do tych funkcji dołącza zbieranie danych o podnoszonych ciężarach, wykonanych pompkach czy przysiadach.

Wear OS by Google: Make the most of every step

Nie potrzebujemy już ciągłego połączenia ze smartfonem by korzystać z wybranych aplikacji. Jeśli smartwatch posiada moduł pozwalający na korzystanie z sieci komórkowych, to smartfon staje się zbędny – nawet jeśli aplikacja wymaga połączenia z Internetem. Ponadto, bez względu czy posiadamy smartfon z Androidem czy iPhone’a, będziemy mogli korzystać z aplikacji zbudowanych dla Android Wear 2.0, w tym Google Fit, Google Messenger, Google Play Music, Uber czy Telegram.

Zwiększono możliwości odpowiadania na wiadomości. Po otrzymaniu wiadomości mamy szybki podgląd do całej jej treści. Ponadto po kliknięciu, możemy szybko na nią odpowiedzieć, choćby korzystając z opcji dyktowania tekstu lub korzystając z naklejek lub emoji. Obsługiwane są także popularne komunikatory – Facebook Messenger, Telegram, WhatsApp czy Hangouts. Pojawiła się funkcja inteligentnych odpowiedzi, czyli sugerowanie różnych reakcji na podstawie tekstu otrzymanej wiadomości.

350194981057161153

Android Wear 2.0 przynosi Asystenta Google na nasz nadgarstek. W celu poproszenia o pomoc, należy przytrzymać przycisk zasilania lub po prostu powiedzieć Ok, Google. Zaimplementowanego asystenta, bez potrzeby sięgania po smartfon, możemy spytać o pogodę, dokonać rezerwacji w restauracji lub zaktualizować listę zakupów. Obecnie Google Assistant dla Android Wear dostępny jest tylko w dwóch językach – angielskim oraz niemieckim, ale Google obiecuje wprowadzenie obsługi kolejnych języków w najbliższych miesiącach.

Jak wspomnieliśmy na początku – wraz z Android Wear 2.0 pojawiły się dwa nowe smartwatche – LG Watch Style i LG Watch Sport. Dokładniejszy ich opis znajdziecie na oficjalnym blogu Google. Udostępniona tam została także lista smartwatchy, które otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Android Wear.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)