Samsung Galaxy S10 zawiesza się po aktualizacji – pomaga tylko restart

Samsung Galaxy S10 zawiesza się po aktualizacji – pomaga tylko restart

Samsung Galaxy S10 miewa problemy po aktualizacji (Getty Images)
Samsung Galaxy S10 miewa problemy po aktualizacji (Getty Images)
Oskar Ziomek
27.05.2019 18:45

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Samsunga Galaxy S10 w wielu przypadkach przyniosła więcej złego niż dobrego. Użytkownicy urządzenia sygnalizują bowiem, że od czasu instalacji oprogramowania XXU1ASE5 obsługa jest kłopotliwa, bo smartfon zawiesza się.

Jak zwraca uwagę serwis SamMobile, problematyczne są między aplikacje firm trzecich, w tym Twitter i popularny Nova Launcher. Oprogramowanie, o którym mowa to aktualizacja, w skład której wchodzą między innymi najświeższe (majowe) poprawki bezpieczeństwa oraz nowe funkcje aparatu.

Samsung Galaxy S10 – wszystkie modele w serii, fot. materiały prasowe.
Samsung Galaxy S10 – wszystkie modele w serii, fot. materiały prasowe.

Jak wynika ze spostrzeżeń użytkowników topowego Samsunga, kłopotem nie są wyłącznie wybrane aplikacje. Galaxy S10 czasem sam zawiesza się bez powodu i jedynym rozwiązaniem jest wówczas zrestartowanie urządzenia. Użytkownicy informują o problematycznej aktualizacji między innymi na reddicie oraz forum XDA Developers.

Objawy są różne – w niektórych przypadkach smartfon na kilkanaście sekund przestaje reagować na dotyk, u innych osób przestaje działać czytnik linii papilarnych, a jeszcze inni skarżą się na niedziałający przełącznik GPS oraz brak możliwości odbierania połączeń. Do tego dochodzą wspomniane problemy z wybranymi aplikacjami.

Kłopotliwa aktualizacja Samsunga S10 i brak rozwiązania

Jak wynika z informacji poszkodowanych użytkowników, na tę chwilę nie jest znany żaden sposób, który pozwala rozwiązać opisywane problemy. Jeśli smartfon się zawiesi, kłopot na pewien czas rozwiązuje wykonanie restartu (o ile jest to możliwe, bo niektórzy mówią także o niedziałających przyciskach). Aby uzyskać dodatkowe informacje, skontaktowaliśmy się z Samsungiem. Gdy tylko dostaniemy odpowiedź na nasze pytania, niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)