Samsung Galaxy Fold opóźniony. Producent bada problem psujących się wyświetlaczy

Samsung Galaxy Fold opóźniony. Producent bada problem psujących się wyświetlaczy

Samsung bada problem psujących się ekranów Galaxy Fold (Getty Images)
Samsung bada problem psujących się ekranów Galaxy Fold (Getty Images)
Oskar Ziomek
23.04.2019 09:30, aktualizacja: 23.04.2019 12:08

Składany Samsung Galaxy Fold nie trafi do pierwszych klientów tak szybko, jak wcześniej było to zapowiadane. Powód to poważne problemy z psującymi się wyświetlaczami pierwszych egzemplarzy, które trafiły w ręce recenzentów. W niektórych przypadkach już po dwóch dniach ekrany przestały poprawnie działać.

Samsung oficjalnie potwierdził, iż zamierza się przyjrzeć opisywanym problemom, by zaoferować klientom bardziej dopracowane urządzenie. Pierwsze dostawy Galaxy Fold zostaną więc opóźnione, a producent zajmie się w tym czasie przeprojektowaniem urządzenia, by zwiększyć wytrzymałość składanego wyświetlacza.

Składany ekran Galaxy Fold jest pokryty folią ochronną, która stanowi wzmocnienie wyświetlacza. Niektórzy recenzenci zdecydowali się ją odkleić, co spowodowało uszkodzenie ekranu, ale w innych przypadkach wyświetlacze przestały działać mimo braku ingerencji w warstwę ochronną. Serwis The Verge opisywał na przykład problem wybrzuszenia, które powstało na ekranie najprawdopodobniej po tym, jak dostał się pod niego jakiś okruch. O szczegółach informowaliśmy w poprzedniej publikacji.

DJ Koh, prezes Samsunga, podczas prezentacji modelu Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe.
DJ Koh, prezes Samsunga, podczas prezentacji modelu Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe.

Na razie nie wiadomo jak długo Samsung będzie badać sprawę, ale bez wątpienia smartfony nie pojawią się w sklepach szybciej, niż w przyszłym miesiącu. Gdyby problem nie został dostatecznie szybko wykryty, a składane smartfony zaczęły się masowo psuć dopiero w rękach regularnych użytkowników, wadliwy wyświetlacz Galaxy Fold z pewnością zostałby przez wielu określony mianem równie spektakularnej wpadki, co niedopracowane akumulatory Samsungów Galaxy Note 7, do czego w sieci już teraz pojawiają się zresztą pierwsze porównania.

Winne mogą być między innymi zawiasy

Z oświadczenia Samsunga dowiadujemy się, że przyczyną psujących się wyświetlaczy mogą być między innymi niedopracowane zawiasy. Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia – czytamy we fragmencie oświadczenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu.

Samsung podkreśla, że prace nad dopracowaniem sprzętu już trwają, a nowa data rozpoczęcia sprzedaży zostanie ujawniona w najbliższych tygodniach.

Galaxy Fold nie trafi do "zwykłych sklepów"

Samsung Galaxy Fold jest klasyfikowany przez producenta jednoznacznie jako produkt klasy premium. Świadczy o tym między innymi cena, która na europejskim rynku została ustalona na niespełna 2 tysiące euro, czyli przy bezpośrednim przeliczeniu i dzisiejszym kursie waluty – ponad 8 tysięcy złotych.

Co interesujące, producent chce zadbać o to, by klient czuł się wyjątkowy na każdym etapie sprzedaży. Z tego powodu Galaxy Fold nie trafi do każdego sklepu, gdzie dzisiaj można kupić inne smartfony tego producenta. Pierwsze dostawy mają być bowiem ograniczone, a urządzenie pojawi się tylko na półkach tych punktów sprzedaży, gdzie będzie można zapewnić dopracowaną ekspozycję produktu, a personel będzie właściwie przeszkolony.

Choć konkretne informacje w tym zakresie na razie nie padły, można tylko przypuszczać, że Galaxy Fold – poza sprzedażą internetową – będzie dostępny przede wszystkim w oficjalnych salonach Samsunga i przynajmniej części najpopularniejszych marketów z elektroniką.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)