Android możliwy bez Google? 50 milionów użytkowników Cyanogenmoda nie może się mylić

Strona główna Aktualności

O autorze

Cyanogenmod, popularny niezależny ROM dla smartfonów z Androidem, ma już na całym świecie około 50 milionów użytkowników. Ma to być liczba większa niż łączna liczba użytkowników smartfonów z Windows Mobile i BlackBerryOS-em – poinformował główny inżynier Cyanogena Adnan Begovic podczas imprezy Seattle Code Rush.

To ogromny wzrost popularności, gdyż jeszcze rok temu deweloperzy tego ROM-u chwalili się około 10 milionami użytkowników. Popularność przekłada się na inne relacje biznesowe. Od niedawna, na mocy umowy z Microsoftem, w Cyanogenie oferowane są usługi i aplikacje z Redmond. Opracowywane są też pierwsze modele smartfonów, które będą miały Cyanogena domyślnie zainstalowanego.

Warto tu zwrócić uwagę na to, że wbrew temu, co piszą niektóre media, Begovic nie popełnił błędu w zliczaniu liczby użytkowników smartfonów z systemem Microsoftu. Nie chodziło mu bowiem o Windows Phone, lecz o Windows Mobile, wcześniejszy, prawie dziś umarły system smartfonowy, znany np. z tak niesławnych urządzeń jak HTC Diamond.

© dobreprogramy
s