Android 11 Go. Google obiecuje niesamowitą wydajność na słabszych telefonach

Android 11 Go. Google obiecuje niesamowitą wydajność na słabszych telefonach

Android 11 Go Edition, fot. Google
Android 11 Go Edition, fot. Google
10.09.2020 18:54

Google właśnie zapowiedziało Android 11 Go Edition, wersję najnowszego systemu operacyjnego skierowaną dla posiadaczy mniej potężnych smartfonów.

Osoby posiadające telefony z maksimum 2 GB pamięci RAM mogą być nim szczególnie zainteresowane. Przyjrzyjmy się, jaką wydajność i funkcjonalność obiecała firma Google.

Ma być przede wszystkim szybciej – producent chwali się, że aplikacje będą uruchamiać się o 20 procent szybciej niż na Android 10 Go. Zyskamy do 270 MB dodatkowej pamięci RAM i w praktyce powinniśmy być w stanie płynnie działać na telefonie z trzema-czterema aplikacjami w tle.

Ponadto Android 11 Go  będzie nam dostarczał takich nowości, jak: grupowane powiadomienia z komunikatorów, a także jednorazowe potwierdzenia zgody na wykorzystywanie kamery lub mikrofonu.

Co więcej, Android 11 Go wprowadzi także system nawigacji gestami, który został już wcześniej wprowadzony w Android 11. Jeśli chodzi o dostępność, nie ma jeszcze oficjalnej listy.

Jednak jak podaje portal XDA-developers, w tym momencie na rynku jest 367 urządzeń mobilnych, które posiadają maksymalnie 2 GB RAM-u i mają Android 10 na pokładzie (albo jako aktualizacja albo domyślnie). Aktualizacja z Android 10 Go do Android 11 Go ma trafić już w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)