Zdjęcia Google: koniec darmowego przechowywania bez limitów

Zdjęcia Google: koniec darmowego przechowywania bez limitów

fot. Smith Collection/Gado/Getty Images
fot. Smith Collection/Gado/Getty Images
12.11.2020 10:59, aktualizacja: 12.11.2020 11:19

Usługę Zdjęcia Google (Google Photos) czekają poważne zmiany. Już wkrótce nie będziemy mogli już przechowywać nieograniczonej ilości zdjęć.

Zdjęcia wykonane w 16 megapikselach i materiały wideo o rozdzielczości 1080p wzwyż będą zajmować miejsce na koncie Google Drive od czerwca 2021.

Od tego momentu po przekroczeniu 15 GiB przestrzeni ze Zdjęć Google, firma będzie chciała pobrać od nas dodatkową opłatę (za usługę Google One, poszerzającą przestrzeń). Warto jednak podkreślić jedną rzecz dla osób, które zachomikowały dużą ilość zdjęć.

Wszystkie fotografie i filmiki wideo umieszczone na Google Drive przed 1 czerwca 2021 nie będą nam naliczane w ramach tego nowego limitu. Dopiero wszystkie zdjęcia i nagrania wideo wykonane od 1 czerwca 2021 będą "zużywać" ten nowy limit.

Google ma wprowadzić ostrzeżenia dla użytkowników, jeśli będziemy zbliżać się do granicy 15 GB limitu.

Co ciekawe, od tych nowych zasad jest jeden mały wyjątek. Posiadacze smartfonów Google Pixel będą mogli nadal cieszyć się nielimitowaną przestrzenią na zdjęcia i filmiki.

fot. Google
fot. Google

Spekuluje się, że Google wprowadza zmiany dlatego, aby zachęcić ludzi do kupowania usługi subskrypcyjnej Google One, która zapewnia od 100 GB dodatkowej przestrzeni wzwyż (najtańsza opcja to 8,99 zł/miesiąc). Może o tym świadczyć także fakt, że nie będzie można liczyć na nieograniczoną przestrzeń także dla dokumentów Google, wraz z arkuszami, slajdami, rysunkami, formularzami i plikami Jamboard.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)