reklama

Android został stworzony z myślą o aparatach fotograficznych, nie o smartfonach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kilka miesięcy temu świat dziwił się nieco, że niektórzy producenci aparatów fotograficznych postanowili wprowadzić na rynek urządzenia do uwieczniania chwil w obrazach, działające pod kontrolą systemu Android, a tymczasem okazuje się, iż ten ruch nie powinien wcale nikogo zaskakiwać. Jak zdradza Andy Rubin, współtwórca systemu, Android z początku projektowany był z myślą o takim właśnie zastosowaniu, a nie smartfonach czy tabletach.

Rubin wspomina, jak w dokumentacji technicznej z 2004 roku można znaleźć odniesienia do Android Datacenter, oprogramowania zarządzającego kolekcją obrazów użytkownika, z którego korzystać miały nowoczesne aparaty podłączane po sesji zdjęciowej do komputera. W tym czasie jednak rynek docelowy zwolnił rozwój, więc w ciągu kilku miesięcy zdecydowano się zmienić strategię biznesową. Rok po pierwszych prezentacjach do zespołu rozwijającego Androida dołączyli specjaliści z T-Mobile oraz Orange i zaczęto patrzeć w stronę słuchawek z „oczkiem”. Inne myślenie się opłaciło — z systemu korzysta obecnie ponad 750 milionów urządzeń przenośnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama