Android O będzie wersją 8.0: API systemu już gotowe

Android O będzie wersją 8.0: API systemu już gotowe

Android O będzie wersją 8.0: API systemu już gotowe
Oskar Ziomek
09.06.2017 10:50

Informacji o nadchodzącym wielkimi krokami Androidzie O nie brakuje od dłuższego czasu. Choć dotychczas nazywany był przez nas głównie literą alfabetu, teraz można być już pewnym, że numerycznie będzie to wersja oznaczona cyfrą 8. Potwierdza to wydany właśnie przez Google Android Developer Preview 3, zdradzający przy okazji ostateczną formę najnowszego API nadchodzącego systemu.

Uczestnictwo w programie Beta dla Androida to szansa dla użytkowników, ale przede wszystkim twórców oprogramowania, na odpowiednio wczesne poznanie systemu. Udostępniane przy każdej takiej nowości funkcje, umożliwiają dostosowanie własnych aplikacji do najnowszych mechanizmów w systemie, by wraz z jego oficjalną premierą dysponować odpowiednio dopracowaną wersją własnego programu.

Teraz API Androida 8.0 są już gotowe: pobierając uprzednio najnowszą wersję Android Studio w odmianie Canary, przystąpić można do testowania funkcji systemu, a później do implementacji ich we własnych aplikacjach. A jest czym się zajmować: nowy sposób zarządzania zasobami w tle czy metoda obsługi fontów to tylko niektóre z aspektów, które należy wziąć pod uwagę dostosowując program do najnowszej wersji systemu mobilnego Google.

Jak najszybsza aktualizacja aplikacji to dla programistów także dodatkowa szansa na ich przetestowanie wśród innych członków programu Beta Androida. Nietrudno sobie wyobrazić, że zebranie wniosków w tym momencie, kiedy cała platforma jest jeszcze testowa, poskutkuje większym zrozumieniem ze strony użytkowników, niż gdyby mieli paść „ofiarami” testów w późniejszym czasie.

Na koniec dodajmy, że Android O w wersji Developer Preview dostępny jest dla urządzeń Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P oraz Nexus Player. Zainteresowanych odsyłamy do strony rejestracji urządzenia w programie Beta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)