Nowe VLC: jeden z pierwszych programów dla Windowsa stworzony z myślą o ARM64

Nowe VLC: jeden z pierwszych programów dla Windowsa stworzony z myślą o ARM64

Nowe VLC: jeden z pierwszych programów dla Windowsa stworzony z myślą o ARM64
Oskar Ziomek
04.06.2018 11:33, aktualizacja: 04.06.2018 13:35

Użytkownicy popularnego odtwarzacza multimediów VLC mogą już pobierać jego nową wersję. Na stronach producenta pojawiła się edycja stworzona specjalnie z myślą o Windowsie 10, który działa na urządzeniach z procesorami ARM. System w takiej sytuacji oferuje co prawda możliwość uruchamiania aplikacji Win32, jednak użytkownicy często skarżą się na kiepską wydajność takiego rozwiązania.

By rozwiązać ten problem, VLC udostępniło natywną wersję ARM64. Dzięki temu korzystanie z programu na komputerze z procesorem ARM powinno być przyjemniejsze, bo nie będzie wymagać tak dużej mocy obliczeniowej, jak w przypadku uruchamiania programów x86. Nowa wersja to efekt zastosowania SDK dla ARM64 – zestawu narzędzi dla twórców aplikacji, który zaprezentowany został przez Microsoft podczas tegorocznej konferencji Build.

Natywna wersja ARM64 dostępna do pobrania.
Natywna wersja ARM64 dostępna do pobrania.

Nową wersję VLC można już pobierać bezpośrednio z serwerów producenta, ale docelowo programy stworzone dla procesorów ARM mają być również dostępne w Microsoft Store bezpośrednio w Windowsie 10. Twórcy VLC przecierają szlak – jak informuje serwis Engadget, nowy odtwarzacz to jedna z pierwszych ważnych aplikacji dla Windowsa, którą stworzono w oparciu o nowe SDK.

Naturalnie równolegle pozostają dostępne pozostałe edycje odtwarzacza. VLC tylko dla Windowsa dostępny jest już w kilku wersjach, w tym instalacyjnej i dla interfejsu Modern, a obydwie znaleźć można w naszym katalogu oprogramowania. Odtwarzacz dostępny jest także dla macOS-a, Androida, systemu iOS oraz Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)