Aplikacja Apple TV już dostępna na telewizorach LG OLED i LCD

Strona główna Aktualności
Aplikacja Apple TV trafia na telewizory LG OLED i LCD, fot. LG
Aplikacja Apple TV trafia na telewizory LG OLED i LCD, fot. LG

O autorze

Apple TV, znane dawniej jako iTunes, to świetna aplikacja będąca największą dostępną w Polsce bazą filmów w 4K HDR, które można kupić bądź wypożyczyć. Do tej pory można było skorzystać z tej usługi z poziomu dedykowanego sprzętu – przystawki Apple TV (lub Apple TV 4K), bądź aplikacji na wybranych telewizorach Samsung z 2018 i 2019 roku.

Lista modeli

Tymczasem teraz dostęp do tej aplikacji otrzymują także posiadacze telewizorów typu OLED i LCD marki LG. W tym momencie modeli obsługujących Apple TV jest siedem, a oto ich pełna lista:

LG OLED:

  • B9
  • C9
  • E9
  • W9

LG LCD:

  • SM90
  • SM86
  • SM85

W bibliotece Apple TV znajdziemy ponad sto tysięcy filmów i seriali, spośród których część otrzymamy w rozdzielczości 4K Ultra HD wraz z HDR. Co ciekawe, wersja Apple TV na LG webOS będzie pierwszą, która oferuje obraz w formacie HDR premium, czyli Dolby Vision (Samsung Tizen, Roku OS oraz Amazon Fire TV tego formatu nie obsługują). Aplikacja Apple TV jest obecnie dostępna na wyżej wymienionych modelach telewizorów w ponad 80 krajach na świecie.

W dalszej kolejności zostanie również wprowadzona dla telewizorów firmy z 2018 roku (prawdopodobnie wszystkie OLED-y oraz część LCD), a także nadchodzących z 2020 (wraz z ich premierą).

LG nie wyjawiło, czy aplikacja Apple TV na webOS zapewnia dźwięk w Dolby Atmos, który do tej pory był osiągalny wyłącznie przy posiadaniu dedykowanej przystawki Apple TV 4K.

Warto również pamiętać, że aplikacja Apple TV to także dostęp do usługi VOD o nazwie Apple TV+, w ramach której firma z Cupertino wypuszcza seriale (w tym "The Morning Show" czy "Servant") oraz filmy własnej produkcji. Miesięczny abonament kosztuje w Polsce 24,99 złotych, a nowi klienci mogą skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego.

© dobreprogramy
s