Telewizory Samsunga z Apple TV i AirPlay 2. Aktualizacja tylko dla wybranych modeli

Apple TV trafia do telewizorów Samsunga (Getty Images)
Apple TV trafia do telewizorów Samsunga (Getty Images)
Oskar Ziomek

14.05.2019 13:40, aktual.: 14.05.2019 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy najnowszych telewizorów Samsunga będą mogli lada moment korzystać z integracji z Apple TV oraz obsługi AirPlay2, co zapowiadano jeszcze w styczniu. Producent informuje bowiem o planowanym uruchomieniu nowych funkcji dzięki aktualizacji, która trafi do wszystkich obsługiwanych smart TV, w tym także do wprowadzonych niedawno na polski rynek QLED Q90.

Aplikacja Apple TV będzie dostępna w analogiczny sposób, jak wszystkie inne programy w ramach systemu smart, a więc podobnie jak Netflix, HBO GO, czy YouTube. Dzięki nowej integracji, użytkownik telewizora Samsunga będzie mógł przeglądać i odtwarzać elementy ze swojej biblioteki iTunes, a także odwiedzać iTunes Store, skąd możliwe jest kupowanie i wypożyczanie filmów, także w jakości 4K HDR. AirPlay 2 pozwoli natomiast wygodnie przesyłać materiały z iPhone'a, iPada czy Maca wprost na ekran telewizora.

Apple TV w Smart TV Samsunga, fot. materiały prasowe.
Apple TV w Smart TV Samsunga, fot. materiały prasowe.

Aktualizacja nie dla każdego

Apple TV oraz AirPlay 2 trafią do wszystkich telewizorów Samsunga z 2019 roku oraz wybranych modeli z roku ubiegłego – niestety Samsung nie precyzuje tego określenia. Warunkiem jest oczywiście instalacja najnowszego oprogramowania urządzenia, co zależnie od ustawień może odbywać się automatycznie lub na życzenie, po wywołaniu właściwej opcji w ustawieniach.

- Przez ostatnie dziesięć lat Samsung był liderem pod względem wyboru treści dostępnych na platformie Smart TV – tłumaczy Won-Jin Lee z Samsung Electronics. - Teraz, jako pierwszy producent telewizorów, poszerzamy swoją platformę o aplikację Apple TV. Tym samym podtrzymujemy tradycję i dostarczamy naszym użytkownikom najwyższą jakość rozrywki, dając im możliwość korzystania z nowej aplikacji na największych dostępnych obecnie ekranach.

Obsługa Apple TV pojawi się w telewizorach Samsunga w ponad 100 krajach, zaś wparcie dla AirPlay 2 trafi do użytkowników w 176 krajach. Aktualizacja oprogramowania ma być dostępna w Polsce w najbliższych dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także