Apple Watch 2: idealne urządzenie do zdrowego trybu życia #iPhone7

Strona główna Aktualności

O autorze

Po pochwaleniu się wynikami osiągniętymi przez pierwszą generację i pokazaniu Pokemonów, w końcu pokazany został Apple Watch drugiej generacji. Jeśli ktoś liczył na okrągłą tarczę, to będzie zawiedzony, pod względem wizualnym zmiany są minimalne.

Nowy model został nazwany Watch series 2, a jednak nie dodali wyłącznie cyferki. Nowe model zaoferuje wodoodporność, ma sprawdzić się nawet podczas pływania w basenie. Apple chwali się, że smartwatch wytrzyma zanurzenie do 50 metrów, nieźle! Interesująco zabrzmiały zapowiedzi mechanizmu, którego zadaniem będzie usuwanie wody z głośnika.

Nie tylko pływacy mają być zadowoleni z nowego Watcha. Ma on zapewnić dokładne liczenie spalonych kalorii. Watch series 2 to zupełnie nowe serce, wydajniejsze i stworzone do nowych zadań. Zmiany przeszedł sam wyświetlacz – będzie dwukrotnie jaśniejszy, a więc powinien zapewnić wyśmienitą widoczność w słońcu. Już wiemy w jaki sposób będzie łatwo odróżnić go od poprzednika, będzie jaśniej świecił.

Dzięki wbudowanemu modułowi GPS nie będziemy musieli zabierać ze sobą smartfonu. Świetna wiadomość, bieganie ze smartfonem nie jest wygodne. Dodatkowo nie musimy się martwić potem czy deszczem, nie zamoczymy już iPhone’a. Zegarek będziemy mogli wykorzystać również podczas wspinaczek, jedno jest pewne, nowy Watch to jedna z najlepszych propozycji dla osób aktywnych.

Producenci smartwatchy sięgają głównie po metal, a tworząc tańsze modele po plastik. Natomiast biały Watch series 2 będzie wykonany z ceramiki – znacznie wytrzymalszej od metalu. We współpracy z Nike powstanie wersja skierowana dla biegaczy – Apple Watch Nike+. Ten model nie stara się być eleganckim, wyraźnie widać, że to urządzenie skierowane tylko do mierzenia aktywności. Biegacze do dyspozycji otrzymają również aplikację, która ma w trybie rozbudowanym dostarczać dokładnych informacji zebranych podczas biegania.

Watch series 2 pojawi się na rynku już w połowie września i będzie działał pod kontrolą watchOS 3. Ceny będą startować od 369 dolarów. Z rynku nie zniknie pierwsza generacja, po obniżce ceny będzie kosztować 229 dolarów

© dobreprogramy