r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple Xcode 8.3.2 Build 8E1000a

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne

Xcode to kompleksowe środowisko programistyczne, w którym znajdziemy wszystkie narzędzia potrzebne do pisania programów dla Maków, iPhone'ów, iPadów, iPodów, Apple TV i Apple Watchy.

Galeria programu

Można w nim wykonać projekt interfejsu użytkownika, a także kodowanie, testowanie i debugowanie projektu. W Xcode znajdziemy kompilatory języków Objective-C i Swift, framework Cocoa, symulatory, emulatory i zawsze aktualne SDK.

Edytor kodu jest bardzo praktyczny i w czytelnych „dymkach” informuje o znalezionych w kodzie problemach. Różne elementy interfejsu graficznego zaszyte w kodzie (kolory, obrazy, modele) można podejrzeć w wyskakującym okienku. Po najechaniu kursorem na zmienną można zobaczyć jej wartość w bieżącym momencie. Wiele błędów można znaleźć już na etapie edycji, bez potrzeby kompilacji, i od razu szybko poprawić. Ponieważ Xcode korzysta z kompilatora LLVM, może także śledzić różne „ścieżki” uruchamiania programu i znajdować błędy logiczne.

Ogromną zaletą środowiska Xcode jest zestaw narzędzi Instruments do analizy wydajności. Pozwalają one sprawdzić i porównać obciążenie procesora, pamięci operacyjnej, dysku i śledzić wydajność aplikacji korzystających z OpenGL-a. Dzięki Instruments można szybko znaleźć „wąskie gardło” i zlokalizować kod odpowiedzialny za problemy. Instruments mogą monitorować tylko aplikację lub cały system.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.