ArtSherlock 1.1

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

ArtSherlock to aplikacja przeznaczona do sprawdzania, czy dany obraz należy do zbioru dzieł sztuki utraconych przez Polskę w wyniku II Wojny Światowej.

Podstawowym narzędziem programu jest skaner, który pozwala skanować zarówno obrazy, jak też zdjęcia przesłane przez użytkownika. Aplikacja, bazując na bazie danych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpozna, czy dany obraz jest na liście dzieł sztuki, które zniknęły z Polski po wojnie światowej 1939-1945. Historię analizowanych materiałów użytkownik znajdzie w odrębnej sekcji w aplikacji, co porządkuje gromadzone informacje.

Ponadto, aplikacja zawiera materiały edukacyjne. Znajdziemy w niej dane o zbiorze 25 najcenniejszych dzieł sztuki utraconych przez Polskę, a także materiał historyczny omawiający całokształt zjawiska, z przydatnymi danymi o jego skali i liczbach dzieł sztuki, które stracił nasz kraj.

Program jest dostępny za darmo i nie wyświetla reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtSherlock pomoże znaleźć zaginione skarby polskiej kultury. Ale kto ich będzie szukał?

13
10.05.2016  •  Łukasz Maślanka

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce, aby każdy posiadacz smartfonu mógł się wcielić w rolę poszukiwacza utraconych przez Polskę dzieł sztuki. Wszystko za sprawą aplikacji ArtSherlock, przeznaczonej na urządzenia z Androidem, iOS oraz Windows Phone. Dane zawarte w ArtSherlock robią ogromne wrażenie. Z II Wojny Światowej Polska wyszła wręcz ogołocona z dóbr kultury. Nasz kraj stracił blisko, 9,9 tys. obrazów, 22 mln tomów książek, blisko 294 tys. rycin, ponad 5,2 tys. rzeźb... Każda z tych liczb robi wrażenie, a to i tak tylko skromny wycinek całości polskich strat po wojnie,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji