Ashampoo Snap 2017 1.0.0

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ashampoo Snap 2017 to specjalna, darmowa wersja programu przeznaczonego do przechwytywania i edycji obrazu pulpitu przygotowana przez producenta specjalnie dla Czytelników portalu dobreprogramy.

Narzędzie daje użytkownikowi możliwość rejestrowania obrazu wyświetlanego na ekranie monitora i zapisywania go nie tylko w formie pliku graficznego, ale również w postaci klipu wideo. Użytkownik może dowolnie definiować obszar, który ma zostać uwzględniony podczas pracy programu. Poza podstawowymi opcjami przechwytywania całego pulpitu, aktywnego okna lub dowolnej przestrzeni w kształcie prostokąta możliwe jest również rejestrowanie obrazu o nieregularnych kształtach (dowolnie definiowanych przez użytkownika), wybranego menu oraz zawartości okna wskazanej aplikacji lub przeglądarki internetowej podczas przewijania.

Ashampoo Snap jest również prostym edytorem graficznym, za pomocą którego możemy szybko opisać poszczególne elementy grafiki dodając do niej m. in. strzałki, symbole, teksty, dokumentacje w postaci przycisków z numerami, efekty podświetlenia wybranego obszaru itp. Narzędzie oferuje również kilka podstawowych funkcji edycji grafik w tym skalowania, wycinania, obracania, tworzenia efektów szarości, padania cienia, rysowania ołówkiem, lustra czy odwrócenia.

Aplikacja pozwala również na wykonywanie zrzutów czasowych, zapisywanych po upływie określonego czasu od ich zainicjowania. W programie Ashampoo Snap nie zabrakło również możliwości automatycznego dodawania znaków wodnych do tworzonych zrzutów oraz opcji przechwytywania obrazu kamery internetowej.

Uwaga!

  • Aby uzyskać klucz licencyjny aktywujący program, należy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.
  • Istnieje bardziej rozbudowana wersja programu, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony lub bezpośrednio w programie.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

bezpłatny do użytku domowego, duże możliwości edycyjne zrzutów, polskie menu, zminimalizowany do traya, skróty klawiaturowe
pomoc w języku angielskim, uciążliwa edycja elementów naniesionych na zrzut, program zajmuje cały pulpit
ocena użytkownika

Główne funkcje programu:

1) „uchwyć aktualne okno (tekst)”, „uchwyć okno website” - dwie bardzo podobne do siebie funkcje. Pozwalają na zrobienie zrzutu aktualnie otwartej strony www lub przeglądanego dokumentu w całości, mimo iż część strony/dokumentu nie mieści się na ekranie. Program sam przewija stronę/dokument, wykonuje kilka zrzutów cząstkowych, a następnie łączy je w jeden pełny screen;
2) „uchwyć pojedyncze okienko” - pozwala na przechwycenie pojedynczego okna eksploratora Windows czy też pojedynczego elementu paska zadań;
3) „uchwyć dowolny prostokąt” - pozwala na wykonanie zrzutu dowolnego miejsca na pulpicie, w dowolnym rozmiarze, w kształcie prostokątu, z możliwością zmiany rozmiaru co do jednego piksela (za pomocą suwaków) oraz położenia na pulpicie;
4) „uchwyć dowolny obszar” - zrzut w dowolnym kształcie, wyznaczonym przez użytkownika myszką;
5) „uchwyć obszar o określonych wymiarach” - bardzo ciekawa funkcja, która pozwala na wykonanie zrzutu o z góry określonym rozmiarze, uprzednio zdefiniowanym w ustawieniach programu.

Interfejs:

Producent daje użytkownikowi do wyboru trzy skórki: „Standard” (w odcieniach błękitu, z paskami edycyjnymi wzdłuż górnej i obu bocznych krawędzi ekranu), „Mały” (kolorystyka jak w skórce „Standard”, jednak paski edycyjne są mniejsze, co ułatwia edycję zrzutów pełnoekranowych), „Vista” (kolorystyka w odcieniach szaro-czarnych). Niezależnie od wyboru skórki Magical Snap jest dość przejrzysty i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Program po uruchomieniu minimalizuje się do ikonki w obszarze powiadomień. Pojedyncze kliknięcie na ikonce pozwala na dostęp do głównych funkcji programu. Dodatkowo – by przyspieszyć pracę z programem – można ustawić wzdłuż dowolnej krawędzi ekranu tzw. pasek ujęć (bardzo cienka kreska), który po najechaniu kursorem myszki rozszerza się i udostępnia główne funkcje programu; rozwiązanie bardzo wygodne. Wykonanie zrzutu powoduje otwarcie okna edycji; zajmuje ono – niestety – całą powierzchnię pulpitu, zasłaniając wszystkie inne okna i programy, a nawet pasek zadań Windowsa. W praktyce oznacza to, że podczas edycji zrzutu nie można w standardowy sposób wykonywać żadnych innych czynności; programu nie da się zminimalizować czy przesunąć jego głównego okna.

Praca z programem:

Aby w pełni wykorzystać możliwości Magical Snap'a należy szczególną uwagę poświęcić ustawieniom. Odpowiednie dostosowanie wszystkich opcji przed pierwszym użyciem programu sprawi, że nawet wybredny użytkownik doceni jego prostotę, a zarazem funkcjonalność. Bardzo przydatny podczas pierwszego użycia jest asystent pomocy, wyświetlający w okienkach podpowiedzi dotyczące działania programu.

Wykonanie prostego zrzutu jest zadaniem szybkim i łatwym. Staje się ono jeszcze prostsze, gdy użyjemy skrótów klawiaturowych; ich modyfikację producent programu pozostawił użytkownikowi. Po wykonaniu zrzutu wystarczy nacisnąć klawisz „Enter” - wówczas zrzut zostanie zapisany z domyślną nazwą w katalogu i formacie docelowym. Katalog i format docelowy określa użytkownik. Dostępne formaty zapisu to png, bmp, jpg, a nawet pdf. Domyślna nazwa: „Magical Snap – data godzina – nr kolejny zrzutu”. Numer zrzutu zależy od ilości wykonanych screenów w danej sesji. Nazwy domyślnej zmienić nie można.

Gdy w ustawieniach programu zaznaczymy „Łap kilka ujęć”, program automatycznie zapisze dany zrzut według ustawień domyślnych i przejdzie w tryb oczekiwania na wykonanie kolejnego ujęcia – opcja bardzo przydatna, gdy chcemy bardzo szybko wykonać serię zrzutów bez ich edytowania.
Każdy wykonany zrzut można poddać zaawansowanej obróbce. Magical Snap umożliwia umieszczanie na zrzutach prostokątów (ramek), elips, linii, strzałek, przypisów, tekstu. Możliwe jest także wyróżnienie fragmentu zrzutu za pomocą funkcji popularnego mazaka lub obrys kolorowym ołówkiem. Zrzut można powiększyć, pomniejszyć, obrócić o 90°, stworzyć odbicie lustrzane (w pionie lub w poziomie), spikselizować, wykadrować, dodać cień, a kolory zamienić w odcienie szarości; wybrany fragment można wymazać lub zaznaczyć i dołączyć przypis. Wszystkie operacje można cofnąć lub ponowić; nie ma jednak przycisku, który jednym kliknięciem przywróciłby oryginalny zrzut sprzed formatowania.

Duże możliwości edycyjne Magical Snap są po części jego piętą achillesową. Program jest tak napisany, że nie pozwala na bieżącą edycję naniesionych na niego elementów. Weźmy przykład prostokątu (ramki). Jeżeli w opcjach zaznaczymy, że ramka ma mieć kolor czerwony i zaokrąglone narożniki, to taką oczywiście wstawimy. Ale jeżeli uznamy, że ramka powinna mieć kolor żółty, to już go niestety nie zmienimy. Trzeba cofnąć operację wstawienia ramki, wejść w opcje, zamienić tam kolor ramki na żółty, zapisać ustawienia i dopiero wówczas ponownie wstawić ramkę. Podobnie jest na przykład z kolorem mazaka. Jednokolorowe zaznaczanie części zrzutu mazakiem nie stanowi problemu; gorzej, gdybyśmy chcieli na jednym zrzucie użyć kilku kolorów – ciągłe odwiedziny w ustawieniach stają się na dłuższą metę uciążliwe. Konfiguracja danego elementu za pomocą prawego przycisku myszy byłaby w tym wypadku zdecydowanie wygodniejsza.

Ciekawą funkcją jest „buttonize” - nadaje ona złapanemu ujęciu efekt pewnej trójwymiarowości, na wzór popularnego przycisku (buttona).
Niektóre efekty (na przykład „buttonize” czy „pikselizuj”) można zwielokrotnić (wzmocnić) poprzez ich kilkukrotne użycie.
Gdy obrabiany zrzut przybierze wreszcie zadowalającą nas formę, możemy go jednym kliknięciem: 1) zapisać z domyślną nazwą w katalogu docelowym, 2) zapisać, jednocześnie otwierając katalog docelowy, 3) zapisać z wybraną nazwą, w wybranym formacie i w wybranej lokalizacji, 4) przenieść do schowka, 5) wydrukować lub 6) wysłać e-mailem. Ta ostatnia opcja na moim komputerze powoduje wyświetlanie komunikatu „MAPI not installed” (zainteresowanych owym MAPI odsyłam do Wikipedii).

Błędy dostrzeżone w programie:

1) Funkcje „uchwyć aktualne okno (tekst)” oraz „uchwyć okno website” działają prawidłowo jedynie w programie Internet Explorer 9. Z innymi najnowszymi wersjami najpopularniejszych przeglądarek w Polsce Magical Snap w tej kwestii nie współpracuje zbyt chętnie i przechwytuje jedynie tę część strony www, która jest widoczna na ekranie, bez przewijania. W programie OpenOffice 3 jest podobnie – Magical Snap zaczyna przewijać dokument, po chwili zatrzymuje się i wykonuje niepełny zrzut.
2) Katalog docelowy w moim komputerze to „Pulpit”. Wykonując w danej sesji – przykładowo – sześć zrzutów, tylko jeden lub dwa są widoczne na pulpicie; reszta ukazuje się dopiero po jego odświeżeniu.
3) W polskiej wersji językowej w opcjach programu dwa razy występuje konfiguracja „ołówka”. W rzeczywistości druga konfiguracja dotyczy „mazaka”; prawdopodobnie to błąd tłumacza.
4) Kolejny problem językowy – w „pasku ujęć” brakuje polskich znaków diakrytycznych (przykład: „uchwyc dowolny prostokat”).

Subiektywne minipodsumowanie:

Ashampoo Magical Snap wywiązuje się ze swojej roli bardzo dobrze - mimo wszystkich wytkniętych tutaj błędów. Łapanie poszczególnych ujęć działa bardzo precyzyjnie, a przed samym utworzeniem zrzutu użytkownik ma możliwość zmiany jego rozmiarów i położenia na ekranie. Trochę gorzej przedstawia się kwestia zaawansowanej edycji zrzutu – niecierpliwym i bardzo wymagającym użytkownikom zalecam formatowanie w innym zewnętrznym programie graficznym. Zgodnie z licencją program przeznaczony jest do użytku domowego i do właśnie takiego nadaje się idealnie.

(Ashampooo Magical Snap 2.31 testowałem na komputerze z systemem Windows Vista Home Basic 32-bit)

27.04.2011 22:29 | Recenzja do wersji 2.31

Komentarze

0 nowych
  #49 05.05.2018 21:13

@9633 (niezalogowany): tak

  #48 14.12.2017 17:00

@Zero Ghost: Ta wersja ma strasznie wkurzające proponowanie co chwila zakupu wersji 10, żeby w pełni wykorzystać możliwości. Jak ktoś lubi być nagminnie naskakiwany po wyborze jakiejś opcji, to czemu nie. Lepiej z niemieckiego komputerświata pobrać pełną wersję Snap 9.

Zero Ghost   16 #47 10.09.2017 16:27

Ashampoo® Snap Business 10
Za darmo od producenta :) https://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/trial_step1.php?edition_id=hz...

Zero Ghost   16 #46 25.06.2017 13:44

Jest już dostępna całkowicie darmowa edycja Ashampoo Snap 2018 ,bezpośrednio od producenta :)
https://www.ashampoo.com/pl/pln/pin/2124/multimedia-software/snap-2018

vortexx   6 #45 25.01.2017 21:38
  #44 16.08.2016 11:19
  #43 16.08.2016 11:10
  #41 08.06.2016 10:07

08.06.2016r. Pełna wersja za darmo.

https://www.giveawayoftheday.com/ashampoo-snap-2017/

Dementor   38 #39 20.01.2016 14:01

@krexon: Ciągle aktywne promo, na kolejny bardzo dobry produkt desygnowany nazwą Ashampoo.

darek719   42 #38 03.11.2015 23:23

dobry i bezpłatny program, plus za duże możliwości edycyjne...

PitBoss   10 #37 02.04.2015 01:09

Niech ktoś powie co ten program dobrze przetestował/ a najlepiej jak na co dzień na nim pracuje , czy jest on w stanie przechwytywać obraz z pulpitu płynnie (np przy 30kl/s na minimum 720p) + dodać np kamerkę internetową która działała by np w rogu, Many cam to potrafi ale szukam tańszej a najlepiej darmowej alternatywy ktoś coś może doradzić?

  #36 01.02.2014 08:38

Jakaś ściema, można pięknie zrobić zrzut ekranu, ale nie można przewinąć strony. Próbowałem w Fajerfoksie, Chromie i Eksplorerze - nic z tego, próbowałem różne opcje, ekran tak, przewijanie nie. A może coś źle robię?

Komentarze do poprzednich wersji

krexon   6 #35 27.01.2014 15:19

@memnon: znów za darmo: http://sharewareonsale.com/s/free-ashampoo-snap-6-19-99-value

Autor edytował komentarz.
pancho   1 #34 21.11.2013 07:40

WITAM.
Po pobraniu dałem zainstaluj. Zainstalowało sie do końca a następnie wszystko znikło okienko instalacyjne. Niby OK. Ale niech ktos mi powie jak ten program teraz uruchomić ???????????? Nie ma skótu na pulpicie, nie ma w programach nawet jak dam wyszukaj to tez go nie ma ( chyba taka jego rola by był ukryty). Może coś żle zrobiłem? Pomóżcie jak macie chęć. Z góry dzieki.

memnon   8 #33 21.09.2013 14:26

Wersja 6 za darmo przez ponad 18 godzin : http://sharewareonsale.com/s/free-ashampoo-snap-6-19-99-value .

  #32 05.05.2013 08:32

Czy komuś udało się nagrać tym programem video, w systemie win xp? Podobnie jak Bandzipem czy innymi oferowanymi choćby przez Giveaway of the Day. Czy próby nagrania kończą się fiksacją, desperacją, stratą czasu a niekiedy przywracaniem systemu? Bo wygląda, że jest kłamstwem podawanie, iż nadaje się do xp.

mkrzys   2 #31 09.03.2013 22:02

Zainstalowałem wersję 5.1.5.
Zauważyłem ,że można zapisać stronę z przewijaniem w Operze 12.14. Ale trzeba skorzystać z opcji 2 (Przechwyć przewijając okno (dowolne)) - dla tego celu trzeba zaznaczyć cały widoczny fragment strony (przy tym uważać aby nie zaznaczyć stopki opery) , kliknąć akceptacje wybranego fragmentu i włala. Po kilku próbach udaje się za każdym razem.

pstrowsky   10 #30 04.03.2013 14:53

Z moich najnowszych obserwacji odnośnie wersji 5.1.5 wynika, że program nadal nie przewija stron w Firefox, Pale Moon, oraz Opera. Natomiast w Chrome działa poprawnie więc przynajmniej ta jedna kwestia została troszkę poprawiona.

Autor edytował komentarz.