Assassin's Creed Odyssey

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Assassin's Creed Odyssey to RPG akcji należące do wielokrotnie nagradzanej i bardzo popularnej serii Assassin’s Creed zapoczątkowanej przez Ubisoft w 2007 roku. Gra bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzedniej części, Asassin’s Creed Origins.

Ogromna, zróżnicowana, nieliniowa

W odróżnieniu od większości tytułów z cyklu Assassin’s Creed, które są trzecioosobowymi grami akcji (w niektórych znajdziemy domieszkę elementów RPG), Assassin's Creed Odyssey można śmiało porównać do Wiedźmina 3 oraz innych produkcji z otwartym światem, gdzie poza eksploracją i walką musimy także rozwijać swoją postać, zdobywać nowe umiejętności oraz pozyskiwać lepsze rodzaje broni i elementy pancerza. Podczas rozgrywki trzeba również dokonywać wyborów, a podjęte przez nas decyzje umożliwią odblokowanie jednego z kilku zakończeń kampanii fabularnej.

Miejsce akcji

Assassin's Creed Odyssey zabiera śmiałków do starożytnej Grecji. Przed rozpoczęciem zabawy musimy wybrać jedną z dwóch grywalnych postaci, Kassandrę lub Alexiosa, co ma wpływ na przebieg historii. Mimo wszystko i tak wcielamy się w postać wygnanego najemnika, który stara się odkryć prawdę na temat przeszłości swojej i najbliższych, powoli stając się legendarnym herosem.

Dwa główne tryby zabawy

W grze Assassin's Creed Odyssey możemy przemierzać wielki, otwarty świat podzielony na strefy, ale większość z nich warto odwiedzić dopiero po zdobyciu wskazanego poziomu doświadczenia (wcześniej nie będziemy mieli szans na przetrwanie). Eksplorację można przeprowadzać na własną rękę, korzystając z pomocy sowy, która wskaże nam najważniejsze punkty orientacyjne lub też w tradycyjny sposób, zerkając na mapę świata i do dziennika zadań.

Zabawa na tygodnie, o ile nie miesiące

Assassin's Creed Odyssey zapewnia co najmniej kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Na wykonanie zadań fabularnych trzeba przeznaczyć około 40 godzin, a oprócz tego twórcy przygotowali wiele misji pobocznych. Poza tym gracze mogą pobrać zarówno darmowe, jak i płatne rozszerzenia, oferujące nowe questy i wiele innych atrakcji niedostępnych w podstawowej wersji tytułu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bit)
  • procesor AMD FX 6300 3,8 GHz, Ryzen 3 – 1200, Intel Core i5 2400 3,1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna AMD Radeon R9 285, NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB VRAM z Shader Model 5.0)
  • DirectX 11
  • minimum 46 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • konfiguracja dla niskich ustawień graficznych w rozdzielczości 720p

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!