Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Gdy trzy lata temu Microsoft wyłożył ponad 25 mld dolarów na zakup biznesowego serwisu społecznościowego LinkedIn, wielu analityków miało oczy jak spodki od filiżanek – po co największemu na świecie producentowi oprogramowania coś, co jest w gruncie rzeczy nudnym katalogiem CV korporacyjnych pracowników? O jakże krótkowzroczni byli wątpiący. Dziś już wiemy, że LinkedIn jest perłą w koronie Microsoftu, dzięki której firma z Redmond pozostanie bezkonkurencyjna na rynku pakietów biurowych.

Nazywa się to Resume Assistant (i nie ma polskiej nazwy, ponieważ póki co dostępne jest to tylko po angielsku) – i jest nową (choć rozwijaną już od 2016 roku) funkcjonalnością do tworzenia curriculum vitae, scalającą chmurowy pakiet biurowy Office 365 z serwisem LinkedIn. Wszyscy ci, którzy posiadają konta w obu tych serwisach, mogą wykorzystać Resume Assistanta do usprawnienia procesu szukania nowej pracy.

Aktualizując swoje CV w Wordzie wystarczy przełączyć się na zakładkę recenzji (Review) i aktywować asystenta, by pomógł on napisać lub zmodyfikować historię zatrudnienia wedłuch najlepszych wzorów. Sztuczna inteligencja czerpie te wzory z analizy najlepszych profili osób na podobnych stanowiskach. Teraz już wiecie, po co Microsoftowi baza milionów profili zawodowych…

Jednocześnie oprogramowanie na podstawie utworzonego CV będzie przedstawiało rekomendacje co do innych stanowisk, na które szukający pracy może aplikować. Menedżerowie zaniepokojeni tym, że pracownicy siedząc w biurze będą sobie szukać lepszej pracy mogą jednak odetchnąć z ulgą: Resume Assistanta można będzie wyłączyć z poziomu Azure Active Directory.

Kylan Nieh, starszy menedżer produktu w LinkedIn, ogłosił, że każdego tygodnia w serwisie tym umieszczane jest 15 mln podań o pracę. W tej sytuacji bardzo ważne jest, by właściwie przedstawić swoje unikalne doświadczenia zawodowe. Dzięki regularnej aktualizacji CV zawsze się będzie o krok przed konkurentami, gdy pojawi się okazja. Oczywiście aby być ten krok przed konkurentami, trzeba korzystać z Resume Assistanta, a by z niego korzystać, trzeba być abonentem Office 365. Nie chcemy nawet myśleć, jak skończą ci, którzy piszą swoje CV np. w LibreOffice.

Póki co Resume Assistant nie jest dostępny w żadnym europejskim państwie – Microsoft wprowadził tę funkcję na rynki Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Indii, Japonii, Nowej Zelandii, Singapuru, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. Taki obrót spraw ma zapewne podłoże prawne – wykorzystanie profili z LinkedIn w Office 365 słabo wygląda w świecie regulacji ochrony danych osobowych, jakie przynosi ze sobą RODO.

© dobreprogramy