Atlas Grzybów Atlas Grzybów 1.8.2

Strona główna Android Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

Atlas Grzybów to multimedialny przewodnik po świecie grzybów, przydatny nie tylko podczas ich zbierania. Główną zaletą programu jest atrakcyjna forma w jakiej prezentuje i pomaga wyszukiwać informacje.

Ekran główny oferuje nam dwie opcje: start oraz identyfikację. Pierwsza z nich zawiera listę najpopularniejszych gatunków grzybów. Przy ich nazwie widnieje oznaczenie o szkodliwości dla człowieka oraz łacińska nazwa. Po wybraniu konkretnego grzyba otrzymujemy bardziej szczegółowy opis wraz ze zdjęciem. Dowiemy się z niego kiedy i gdzie najlepiej ich szukać, w jakich okolicznościach mogą być szkodliwe oraz z czym najłatwiej je pomylić.

Ciekawie prezentuje się narzędzie o nazwie identyfikacja. Za pomocą grafik określamy 4 podstawowe cechy grzyba takie jak np. rodzaj kapelusza czy też podłoża. Na tej podstawie program podpowiada nam z jakie grzyby spełniają dane kryteria. Jest to pomocne zwłaszcza gdy nie znamy nazwy.

Aplikacja dostępna jest za darmo, a wśród jej zalet należy wymienić regularne aktualizacje. Co pewien czas wyświetla pełnoekranowe reklamy, nie są one jednak zbyt uciążliwe. Do wad należy zaliczyć także wydajność. Atlas Grzybów potrafi odczuwalnie lagować nawet na mocniejszych urządzeniach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!