Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Autopsja ze sklepu muzycznego i refleksje z Internetu

Miło było przeczytać w serwisie o oprogramowaniu tekst pt. Klikbajty przestają być zachętą do konsumpcji „treści”. Chodzi o temat ogólnie i podejście emocjonalne. Nie wczytywałem się zbytnio w szczegóły techniczne, bo dokładniejsze zgłębianie wiedzy o mechanizmach portali nie jest mi potrzebne i nie planuję opierać na tym jakieś działalności. Z innymi tekstami publikowanymi w serwisie bywa całkiem odwrotnie. Uważniej zgłębiam jakieś szczegóły techniczne o np. układach graficznych, a główny temat o poprawie wydajności w grach nie pozostaje zupełnie w mojej pamięci. Najuważniej czytam z pewnością teksty o oprogramowaniu, które pozwala odtwarzać muzykę i to nie tylko z plików dźwiękowych.

Zakładałem od samego początku, że inni będą podobnie selektywnie czytać moje wpisy i z tą myślą je pisałem, by zachęcić do samodzielniego szukania właściwej informacji. Muzyka interesuje wielu, ale tylko garstka z nich chce wiedzieć więcej na temat jej odtwarzania z optymalną jakością. Zgrabnie zostało to ujęte w pierwszym komentarzu do mojego poprzedniego tekstu w tym serwisie. Te różnice w rozłożeniu się zainteresowania tematem muzyki widzę nie tylko w Internecie. Rozmawiałem niedawno ze sprzedawcą o konwerterze analogowo-cyfrowym. Pytałem o Fostex, a sprzedawca sugerował, że lepszym zakupem jest Korg. Miał oczywiście rację z perspektywy zainteresowań typowego klienta sklepu muzycznego. Ja myślałem w innym kontekście. Nie było sensu wdawać się w dyskusję, bo on miał już dobrą praktyczną wiedzę w swoim zakresie, a ja jeszcze tylko teoretyczne założenie dla moich oczekiwań.

Planuję zrobić trochę nagrań w technice sztucznej głowy i liczę, że Fostex ma lepiej przystosowaną dla mnie ofertę, bo produkuje specjalistyczny sprzęt do nagrywania, słuchawki i głośniki. Korg jest natomiast producentem elektronicznych instrumentów muzycznych. Mają więc różne koncepcje dla swoich ofert. Kiedyś widziałem możliwości PC z takiej samej perspektywy jak Korg, ale od wielu lat bardziej interesuje mnie w zakresie tego czym zajmuje się Fostex. Nie było więc całkowitym przypadkiem, że z ich flagowymi słuchawkami planowałem zademonstrować możliwości PC do odtwarzania muzyki. Z przyczyn niezależnych ode mnie zrezygnowałem z tych planów demonstracji, ale niedawno testowałem relatywnie niedrogie monitorki studyjne i wybór padł również na produkt tej marki.

Mając już w ręku konwerter zrobię przy okazji testy w zakresie jakości odtwarzania muzyki z komputera, ale jestem pewny, że pozostanę przy możliwościach, które oferuje wbudowany procesor dźwięku w nowoczesnym PC. W czasach słabych CPU możliwości obróbki dźwięku były bardzo ograniczone, więc powstały karty dźwiękowe, a te droższe zyskały nawet miano kart muzycznych. Różnice w możliwościach odciążania CPU na potrzeby odtwarzania muzyki były relatywnie niewielkie z kartami droższymi i tańszymi. Karty droższe o wiele lepiej radziły sobie natomiast z generowaniem muzyki. Zyskały przez to dużo większe uznanie muzyków, a jeszcze liczniejszą grupą doceniającą te walory są gracze i tu popełniłem pewien błąd w logicznym wyciąganiu wniosków.

Zasugerowałem się sprzedażą drogich kart dźwiękowych i powiązałem z zainteresowaniem lepszą jakością odtwarzania muzyki z PC. To zainteresowanie dotyczy jednak generowania muzyki z PC, czyli tego samego o czym myślał wspomniany wcześniej sprzedawca. Podobnie jest z wieloma czytelnikami serwisu o oprogramowaniu i grupa, która może zainteresować się moim tematem jest mniejsza niż początkowo szacowałem. Brak odpowiedniej marki do wskazania to dodatkowe utrudnienie, co jest całkowicie naturalne, bo sam przecież myślałem bardziej o sprawdzeniu konwertera Fostex, a nie o Korg, chociaż żadnego z nich jeszcze nie testowałem. Być może nawiązując częściej do oferty mało znanej w Polsce marki Fostex lepiej rozjaśnię w jakim kierunku idą moje poszukiwania.

Dziwactwem może wydawać się, że np w testach lepiej mi sprawdza się starsza płyta główna, niż nowa, która jest przez producenta rewelacyjnie przystosowana dla najlepszej możliwej jakości odtwarzania muzyki z PC. Tego ja też się nie spodziewałem. Osoba postronna może sądzić, że jest to na podobieństwo fantastów płyt winylowych. W tym przypadku chodzi o możliwości lepszej konfiguracji płyty głównej, ale generalnie jest pewne podobieństwo. Dobre wykonanie pracy przy nagraniu to jedno, a możliwości nośnika dla dystrybucji muzyki z najlepszą możliwą jakością to drugie. Najlepiej jest, gdy te czynniki współgrają, ale możliwości nośnika nie mogą zastąpić dobrej jakości nagrania.

Jestem jednak jak najdalej od gloryfikowania zdartych płyt analogowych. Uzyskanie dobrej jakości odtwarzania z nawet dobrze zachowanych egzemplarzy wymaga sporych inwestycji w sprzęt. Mając nawet taki sprzęt nadal wygodniej jest jednak odtwarzać z PC kopię nagrania z płyty. Słuchanie muzyki ze srebrnych krążków jest już znacznie wygodniejsze, ale nie zawsze mamy ochotę słuchać całej płyty. Odtwarzanie poszczególnych utworów staje się przez to bardziej szukaniem niż słuchaniem muzyki. Tu bardzo przydatny jest PC, który powstał jednak na inne potrzeby, niż odtwarzanie muzyki. Dopiero relatywnie niedawno nabrał stosownej do tego mocy, ale pozostały w nim stare rozwiązania z odciążaniem CPU. Poprawiono to tylko na poziomie systemu operacyjnego i oprogramowania. Programy do odtwarzania muzyki mogą teraz korzystać z możliwości jakie zapewnia HD Audio, a w przypadku okienek Microsoft dodatkowo z WASAPI.

Nowe możliwości PC dla odtwarzania muzyki można dość łatwo sprawdzić. Wystarczy podłączyć komputer do tradycyjnego zestawy audio, a nie głośniczków komputerowych. Nie jest do tego potrzebne nic więcej, niż prosty kabel mini jack na cinch. Wspominałem już o tym wcześniej, gdy wyjaśniałem na czym polega analogowe uszlachetnienie PC na potrzeby odtwarzania muzyki. Można także pobrać prosty 64 bitowy program Media Player Classic Home Cinema i posłuchać różnicy w odtwarzaniu z procesorem dźwięku i bez niego, a także z WASAPI, czy ASIO. W tym programie przełączenia do pracy w różnych trybach jest bardzo proste.

Najlepszą jakość odtwarzania muzyki uzyskuję z domyślnymi ustawieniem WASAPI w programie AIMP, które jest ponad normalnymi możliwościami procesora dźwięku. Mnie kabelek z wtyczką słuchawkową nie zadawala dla podłączenia dobrego zestawu audio i przygotowałem adapter, który pozwala jeszcze wydajniej korzystać z możliwości HD Audio. Nowe płyty główne i karty muzyczne od kilku już lat mają zawsze dostępne HD Audio i mówiąc w największym uproszczeniu, o jego wyborze decydują ustawienia systemu operacyjnego.

W tekście wspominam o kolekcji płyt, których kopie możemy odtwarzać z PC. W nawiązaniu do tego polecam refleksję z lekturą artykułu opublikowano tutaj w serwisie pt Bitwa o wyłączność – „rewolucję” usług muzycznych można spisać na stra....
 

hobby inne

Komentarze

0 nowych
  #1 02.09.2016 11:24

Zwykły, audiofilski bełkot. Szkoda czytać.

bachus   23 #2 02.09.2016 11:39

Z dużą uwagą czytam Twoje teksty - bo mam wrażenie, że masz bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Nie dało by się jednak trochę pisać "dla ludu", dla "prostych ludzi" jak ja? Rozumiem, że celujesz w w dość hermetyczną grupę czytelników, ale bardzo ciężko mi się skupić na tekście, akapity są jakby oderwane od kontekstu i jakbyś zaczynał osobną myśl z "zupełnie innej strony".

Jeszcze raz - może to ja jestem za głupi na ten tekst - ale zupełnie nie zrozumiałem o czym czytałem i co było myślą przewodnią tego... felietionu?

macminik   18 #3 02.09.2016 11:40

Mam kilka problemów ze zrozumieniem treści.
Po pierwsze: o co chodzi we wstępie, rozważaniach na temat klikabajtów układów graficznych itd. Nie mogę sie dopatrzeć tajemniczego związku z reszta dzieła.

Po drugie: było lepiej. Korg i Fostex zapowiedź jakiegoś rozwinięcia tematu, który nagle przeszedł w konwerter i CPU. Znowu nie mogę złapać związku.

Po trzecie: zainteresowanie muzyka na tym portalu jest spore, ale trzeba to podać tak, aby zrozumiał to i pasjonat i człowiek któremu wystarcza do szczęścia słuchawki .... z Media Markt. Ewentualnie jakaś errata, wersja dla inteligentnych inaczej (jak ja), którzy nie mogą złapać tej melodii.

Po czwarte: błagam, niech mi ktoś wyjaśni związek pomiędzy starymi płytami głównymi, ich konfiguracją, a płytami analogowymi i ich nagrywaniem. Czy to chodzi o słowo "płyta" ? Zgadłem ?

Po piąte: czy chodzi o to, żeby nagrywać kopie płyt analogowych na PC i słuchać ich z PC bo tak jest lepiej, bo znowu nie qmam.
Po szóste: słuchanie muzyki opiera się na słuchaniu całych płyt, bo słuchanie pojedynczych utworów to już nie słuchanie tylko szukanie ? Dobrze załapałem ?

Po siódme: analogowe uszlachetnianie PC to kabel mini jack na chinch... Po co uszlachetniać coś cyfrowego na analogowe bo nie łapie. Złośliwie mógłbym zapytać, czy kabel jack na jack też sie łapie na uszlachetniacz, ale nie jestem złośliwy przecież. Czy ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi z tym uszlachetnianiem ? Najlepiej w prostych, żołnierskich słowach.

Generalnie.... Jeśli ktoś mi ten wpis jakoś przetłumaczy, będę wdzięczny.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.09.2016 11:47
Pudel89   11 #4 02.09.2016 12:00

Odbieram ten wpis jako zlepek myśli, taki bardzo skrócony i wręcz spłycony.
Myślę, że z Tobą na żywo można byłoby na ten temat gadać godzinami i dopiero ten wpis stałby się jasny.
Binauralne nagrywanie robisz w jakimś celu czy to czysta ciekawość?
Z Wasapi czy ASIO jest tak, że pomijamy mixer w Windows. Niestety ale 95% ludu różnic nie usłyszy :)
Ma to znaczenie dla toru o dużo wyższej jakości.

januszek   22 #5 02.09.2016 12:33

Audiofilizm to religia. Szukanie w tym sensu jest bez sensu ;)

przemo188   8 #6 02.09.2016 14:50

Jezu..... o co tu chodzi? Bez ładu i składu. Nie ma rozpoczęcia, rozwinięcia i zakonczenia czy też podsumowania. Zlepek zdań. Czy wszyscy audiofile to jakieś ludzie, którzy nie potrafią się wysłowić?

edmun   13 #7 02.09.2016 14:58

Ciekawy sposób pisania na dp. piszę o czym chcę, jak chcę, dla kogo chcę i jeszcze przy okazji w jakiś tajemniczy, podświadomy sposób poobrażam komentujących. A co...

Pozwolę się przyczepić, że jak przedmówcy wcześniej, obstawiam że masz swój konik i chcesz o nim się jakoś podzielić z czytelnikami, ale jak na razie wygląda to jak konik który biega gdzieś za lasem i nikt nawet nie wie jakiej jest maści.

Prosty przykład sam podałeś:
"Pytałem o Fostex, a sprzedawca sugerował, że lepszym zakupem jest Korg. Miał oczywiście rację z perspektywy zainteresowań typowego klienta sklepu muzycznego. Ja myślałem w innym kontekście. Nie było sensu wdawać się w dyskusję, bo on miał już dobrą praktyczną wiedzę w swoim zakresie, a ja jeszcze tylko teoretyczne założenie dla moich oczekiwań."

Wchodzisz do sklepu, po drugiej stronie masz żywą osobę, która uwaga - jeśli jest inteligentna, to będzie wiedziała co Ci sprzedać. Jeśli natomiast jesteś tym typem klientów, których sprzedawca musi ciągnąć za język żeby zrozumieć co "klient chce", to wybacz, nie dziw się że i sprzedawca może mieć dość i nie chce wdawać się w dyskusję z osobą która ma swoje teoretyczne założenia i oczekiwania których nie chce nawet określić. Nie wiem.. nie było mnie przy tym, ale brzmisz jak osoba która wchodzi do sklepu z: "Dzień dobry - chciałbym kupić aparat, co pan poleca - Nikona czy Canona? - Dzień dobry, a czym się pan zajmuje, do czego będzie panu służył ten aparat, jaka fotografia interesuje pana najbardziej? - A nie ... to wie pan Co.. ja wybiorę sam bo ja się znam....." a w myślach uważasz takiego sprzedawcę za osobę, która jest ukierunkowana na konkretną markę i dziwisz się dlaczego nie polecał nic z Olympusów....

Berion   16 #8 02.09.2016 16:25

@bachus: On nie ma żadnej wiedzy, to jest /dev/random z lewej półkuli, z ukąszeniem audiofilskim. Po ostatnim wpisie jestem o tym już więcej niż przekonany.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.09.2016 16:25
AudiofilPC   6 #9 02.09.2016 18:27

@Pudel89: A nie prościej jest samemu przetestować ? Kabelek nie jest drogi.

Binauralne nagrania robiłem kiedyś z anlogowym sprzętem, a cyfra daje nowe możliwości.

Berion   16 #10 03.09.2016 00:55

@En_der: 1. Nie rozumiesz pojęcia troll.
2. Silisz się na dziwne i nieśmieszne związki frazeologiczne. "Preparator kradzionych korzeni z lasu"? Odstaw lepiej to co bierzesz, taka przyjacielska moja rada.
3. Owszem, mój czas kosztuje. Ryzyko braku wygranych było wliczone. Przestałem wygrywać w rozsądnym przedziale czasowym, to i przestałem pisać. Mam się tego wstydzić?
4. Waszmość zafoszony, usunął wszystkie wpisy (a szkoda bo nie wszystkie były złomem). Skoro już tak jesteśmy przy blogach... Tego się już wstydzić można.
5. Wystarczy mieć minimalne pojęcie o dźwięku od strony IT, aby dostrzec bezsens tej kakofonii słów (piszę o całokształcie radosnej twórczości użyszkodnika AudiofilPC).

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 00:58
jasieczek   6 #11 03.09.2016 05:28

Cicer cum caule - Zwroty i sformułowania opisujące skomplikowane problemy,w sposób pozbawiający złudzeń, co do wiedzy i inteligencji autora !

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 05:56
En_der   9 #12 03.09.2016 07:01

@Berion: Jesteś typowym szarym, stadnym wróblem i kiedy w przestrzeni, do której rościsz sobie (wyimaginowane) prawo, pojawia się "egzotyczny ptak" - dziobiesz na śmierć:P
PS.
Przyjacielska rada? Ty masz przyjaciół? Wątpię aby kogoś takiego kochał nawet własny pies- jedyne co was łączy to jego uzależnienie od codziennej miski. Panie specjalisto IT :P

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 07:02
takiktoś   11 #13 03.09.2016 09:01

@Berion: Nie odpisuj mu, to troll. Obraża innych wyłącznie i nie stosuje żadnych merytorycznych argumentów. Daj spokój, nie karm go. ;)

En_der   9 #14 03.09.2016 10:02

Bardzo ciekawe zjawisko, jak dobry wpis, z resztą nie pierwszy tego autora, przyciąga grupę największych ścierwojadów tego portalu, do wylewania jadu, własnych kompleksów i antyspołecznego uzewnętrzniania swojego braku wychowania, które wynieśli z patologicznego środowiska gdzie się urodzili i żyją.

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 10:04
takijeden.ninja   7 #15 03.09.2016 11:39

@Berion: Niedobry człowieku! Przyznaj, że tak naprawdę to nie staje Ci fantazji na potrzeby muzy z PC! ;-)

@En_der: Stare wróble zaćwierkały i już wiadomo czemu skasowałeś bloga. :-D

floyd   15 #16 03.09.2016 12:01

@En_der: "...przyciąga grupę największych ścierwojadów tego portalu, do wylewania jadu, "
A, z Twojego komentarza co się wylewa?
Załóżmy, że mnie też nie za bardzo podoba się komentarz Beriona, ale Twój jest znacznie gorszy, bo próbujesz się ścigać, kto komu więcej dokopie. Więcej samokrytycyzmu radzę, bo się ośmieszasz.
Jeśli zaś chodzi o sam blog, to rzeczywiście trochę byle jaki, ale daleki byłbym od obrzucania autora błotem. Ostatecznie to tylko blog i każdy pisze jak potrafi.
Wolę jak ludzi zajmują się czymś takim niż mają bezmyślnie snuć się po ulicach albo sterczeć na klatkach schodowych.

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 21:19
Giiixxxx6   10 #17 03.09.2016 12:15

@En_der : Wielka szkoda, że usunąłeś bloga. Nie wiem z jakiego powodu, ale była to jedna z ciekawszych serii na DP przy której czytaniu nie chciało się spać. A wręcz przeciwnie, ruszyć tyłek i coś podobnego wykombinować! ;-)

Haters gonna hate

En_der   9 #18 03.09.2016 14:05

@floyd: Panie floyd ze względu na pański wiek nie odniosę się do oceny mojego postępowania jakie to jest haniebne w oczach waści, mam swoje powody co do osoby i jej popleczników. I nie pańska sprawa jakie- co on daje innym, oddam mu z nawiązką.

edelmann   12 #19 03.09.2016 14:22

@macminik: Uwierz mi dla kogoś kto słucha muzyki na słuchawkach z MediaMarkt za 20 zł nie musi rozumieć tego tekstu, ja co prawda mam słuchawki z Saturna - nauszne AKG, chociaż fakt też nie wszystko umiem skumać jednak może coś więcej o tym Fostex-ie i pokazać go od frontu też by nie zaszkodziło. Ja akurat sprzętem audio interesuję sie od dziecka, chociaż nie mam jakoś specjalnie ukształyowanej wiedzy z tego zakresu, to jednak moja karta dźwiękowa za prawie 600 zł (dwa lata temu) i porządne słuchawki gwarantują mi w miarę wierny odsłuch plików (preferuję flac) chociaż mp3 z 320kbs też nie pogardzę bo nie mam aż tak wybitnie doskonałego słuchu aby wyłapać jakąś zauważalną różnicę.

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 14:24
Berion   16 #20 03.09.2016 14:27

@En_der: W jaki sposób "sobie roszczę wyimaginowane prawo" do... przestrzeni? To już druga tego rodzaju aluzja, a ja drugi raz pytam: po czym wnosisz?

Introwertycy mają niewielu przyjaciół, z braku potrzeby nawiązywania kontaktów z przypadkowymi ludźmi, a co dopiero mówić tutaj o przyjaźni. Ale mają tę unikalną cechę, że rozpoznają prawdziwe przyjaźnie, a nie takie kiedy potrzeba pożyczyć 10zł. Więc nie ilość a jakość! :)

I Ty chcesz mnie uczyć kultury? Naprawdę? Ten, który próbuje mnie obrażać w każdym do mnie/o mnie komentarzu? Czy zauważyłeś abym kiedykolwiek Cię obrażał, bo ja, kątem oka przecież, dostrzegam te wszystkie: kanalie, ścierwojady, a nawet zboczeńców co tylko kwituję uśmiechem politowania.

Masz Waść fiksację na moim punkcie. I to z jakiego powodu? Pierwszy kojarzę (ale nie jestem pewien czy to ty, dawno to już było) konflikt światopoglądów dotyczących rzekomej kradzieży znalezionego telefonu; drugi kiedy wyśmiałem (też nie jestem pewien na 100% czy to akurat byłeś ty) deklarowaną rzekomą uczciwość przejawiającą się opłacaniem abonamentu RTV; trzeci kiedy skrytykowałem "obudowę" do HDD z dwóch płyt CD i ostatni - obudowę w "pudełku po koperku" na BPi. Czy Twoje życie jest aż tak szare, że nie możesz znieść krytyki, a nawet tego że ktoś ma ekstremalnie inne zdanie na jakiś temat? Czy z tego powodu implodujesz i uzewnętrzniasz swoje lęki? Diagnoza za darmo, nie dziękuj.

A moglibyśmy się dogadać... Ostatni Twój blogowy wpis obnażył prawicowe poglądy. Czyli jeszcze jest nadzieja. ;)

@takijeden.ninja: Przyznaję, że "na potrzeby muzy z PC" zupełnie nie. :)

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 14:28
AudiofilPC   6 #21 03.09.2016 19:11

@En_der: Dzięki, ale szkoda poświęcać czas na ten hejt. Ilość i szybkość odpowiedzi świadczy, że to jest jedyne co robią i na jakąś logikę nie starcza już sił.

Giiixxxx6   10 #22 03.09.2016 19:35

@AudiofilPC
Blokuj komentarze i pisz dalej, w końcu piszesz dla całej społeczności, nie tylko dla nich. Ukrywaj komentarze, a wpisy będą wyglądać o niebo lepiej bez tych ich pseudo kłótni w komentarzach. Niech sobie na PW gadają ;)

En_der   9 #23 03.09.2016 20:29

@AudiofilPC:Ciebie jako autora tego wpisu, przepraszam za te komentarze - musisłem dać upust gniewu temu typkowi ( napsuł mi od jakiegoś czasu trochę krwi) - Rób swoje i ignoruj tego typu cwaniaków. Powodzenia na blogu.

Autor edytował komentarz w dniu: 03.09.2016 20:30
cheshireCat   5 #24 03.09.2016 23:47

Tak mi się coś wspomina że foobar miał też wtyczkę do wyjścia wasapi, a i asio też chyba było. AIMP jakoś mi nigdy nie podszedł jak chodzi o UX:/

GBM   22 #25 04.09.2016 10:09

@En_der @Berion i reszta.

Panowie, czuję się zobowiązany poprosić Was o przeniesienie dyskusji na poziom prywatny - służą ku temu wiadomości na forum, komunikatory etc. Komentarze pod wpisem blogowym nie służą do prowadzenia wojen i realizowania osobistych wycieczek.

przemo188   8 #26 04.09.2016 12:10

@En_der: Nie jestem "ścierwojadem". Wypraszam sobie. Jestem dziennikarzem i red. naczelnym pewnego serwisu informacyjnego, z zamiłowania technomaniak, komputerowiec i informatyk. Tutaj pozwalam sobie na traktowanie języka polskiego nieco na bakier z zasadami, - przynajmniej tu mogę odpocząć od gramatyki i stylistyki tego trudnego dla obcokrajowców języka.

Pozwoliłem się wyrazić tutaj, ponieważ z racji zawodu polszczyznę muszę znać pisząc artykuły. Czytając ten tekst razi mnie brak spójności wątku. Brak podstawowych zasad wyrażania się w jednej z najpopularniejszych form pisma. I jak pisałem, brak jakiegokolwiek wstępu, rozwinięcia, podsumowania i zakończenia. Nie wiem, czy autor nie uczęszczał na lekcje polskiego w szkole, czy też nie przyswoił sobie wiedzy o pisaniu choćby rozprawek, złożonych form wypowiedzi.

Całość jest po prostu bez sensu. Nie mogę pojąć do czego autor nawiązuje na początku, po co to wszystko, dlaczego i do czego zmierza, jakie wyciąga wnioski ze swoich twierdzeń i jak kończy wypowiedź.

To wszystko wygląda na spisane, chaotyczne myśli autora. Mało które zdanie wiąże się z kolejnym czy poprzednim. Brak wątku przyczynowo-skutkowego. Czytałem ten tekst już 4 raz i nadal nie mogę pojąć sensu wypowiedzi.

moh3r   11 #27 04.09.2016 12:20

@przemo188: Nie brałbym tego do siebie. Według mnie "logika" @En_dera wygląda tak:

1. Mam kosę z @Berionem
2. Berionowi nie podoba się wpis @AudiofilPC
3. Muszę być przeciwko Berionowi, bo jestem niedojrzały emocjonalnie i nie potrafię przyjąć krytyki jak mężczyzna, więc będę z siebie robił idiotę wszędzie gdzie tylko się pojawi
4. Ktoś zgadza się z Berionem - krytycznie ocenia wpis
5. Jest ścierwojadem

przemek7525   5 #28 04.09.2016 14:01

Czy te wpisy nie są jakąś marną reklamą AIMPa? W praktycznie każdym tekście autor musi jakoś wcisnąć tę nazwę.

AudiofilPC   6 #29 04.09.2016 14:52

@En_der: No problem. Szukałem jak podzielić się wiedzą i przy okazji rozszerzać własną, a hejt tworzy bałagan, więc genaralnie reaguję tylko w przypadku, gdy czytelnicy są dezinformowani.

AudiofilPC   6 #30 04.09.2016 14:56

@cheshireCat: Zgadza się. W foobar trzeba zainstalować wtyczkę
http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi
podobnie jak dla ASIO
http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

Używam foobar równolegle, ale preferuję jakość WASAPI w AIMP.

AudiofilPC   6 #31 04.09.2016 14:57

@przemek7525: Bezpłatnego programu ?

AudiofilPC   6 #32 04.09.2016 15:01

@przemo188: Redaktor naczelny, który ma tyle czasu na czytanie niezrozumiałych tekstów w innych serwisach ?

takiktoś   11 #33 04.09.2016 15:10

@GBM: "Komentarze pod wpisem blogowym nie służą do prowadzenia wojen i realizowania osobistych wycieczek."

Więc zbanuj En_dera, który najwyraźniej tylko to zamierza w najbliższym czasie robić. Proste? Proste.
(nie wiem oczywiście, jakie uprawnienia ma moderator - jeżeli tylko tam wyżej mogą banować to niech zbanują oni)

En_der   9 #34 04.09.2016 15:25

@takiktoś: "(nie wiem oczywiście, jakie uprawnienia ma moderator "... zostań moderatorem, będziesz znał i miał pełne uprawnienia.
PS.
Ban nie straszny - kiedy sam wiesz, że to twój ostatni komentarz na tej platformie, więc jak najbardziej przychylam się do pomysłu ( w końcu Mekką trolli żądzą oni i trzeba spełniać ich zachcianki) EOT

takiktoś   11 #35 04.09.2016 15:54

@En_der: Ale ja jestem moderatorem tylko że na pewnym forum. Nawias dałem tam dlatego, gdyż funkcja moderatora może się różnić w różnych miejscach w sieci.
A i jestem przekonany, że to nie jest Twój ostatni komentarz. Będziesz pisał z tego konta albo z innego. Ponieważ to jesteś trollem, nie przeżyjesz bez prowokowania innych i wyzywania ich. Powodzenia. :)

WODZU   18 #36 04.09.2016 17:07

@januszek: "Audiofilizm to religia. Szukanie w tym sensu jest bez sensu ;)"

Oooo, to, to, to :) Zwłaszcza w połączeniu z moim ulubionym fragmentem wpisu na ten temat w Wikipedii: "Audiofile, deklarują się jako miłośnicy muzyki i odrzucają wszelkie próby naukowych analiz jako sprzeczne z jej duchem. Nie uznają wspomnianych ślepych testów, mimo wielu publikacji naukowych w tej sprawie".

Sam wpis jak zwykle odbieram jako fragmenty różnych artykułów powiązanych w jakiś sposób z tematyką audio, ale nie między sobą.

Autor edytował komentarz w dniu: 04.09.2016 17:09
  #37 04.09.2016 22:40

Na samej górze strony powinno się pojawić ostrzeżenie o szkodliwości czytania tego pseudotechnicznego bekotu, np: "Ostrzegamy! Lektura tych żałosnych wypocin wywołuje mdłości i torsje, przy regularnej ekspozycji grozi rakiem mózgu"

przemo188   8 #38 05.09.2016 09:08

@AudiofilPC: A jakie to ma znaczenie? Znajdę chwilę czasu. Podróżuje autobusem lub pociągiem. Mam DP na smartfonie i korzystam.

AudiofilPC   6 #39 05.09.2016 09:59

Jeden z bardzo aktywnych komentatorów dopomina się, bym pisał dla posiadaczy tanich słuchawek, a ja lubię słuchać muzyki z głośników i na dodatek, gdy jest z nich dobry dźwięk :-)

AudiofilPC   6 #40 05.09.2016 10:37

@Giiixxxx6: Sorry, w natłoku przeoczyłem wpis. Dzięki za radę, ale patrzę na to trochę inaczej. Jest udostępnione miejsce dla ludzi, żeby sobie miło pogadać. Tak jak bar. To rola prowadzących, by zajmowali się wszczynającymi burdy. Nie wychodzę, bo wiem jaka jest proporcja ilości odwiedzin w stosunku ilość hejtu. Nie znam oczywiście historii burd w tym serwisie, ale jeden z uczestników chciał się chyba bronić, a jest postrzegany jako jeden z zakapiorów. W barze rozmawiam z tymi, którzy mnie interesują i ignoruję tych, którzy są agresywni, bo nie radzą sobie z własnymi problemami.

  #41 05.09.2016 11:15

widzę, że tu jakieś grube mierzenie siurków się odbyło. myślę, że Panowie E. i B. mogą sobie przyznać tytuł miss komentarzy ex aequo.
ad rem!
dlaczego znów piszesz o jakości dźwięku z PC nie pisząc o tym PC? to trochę jak mówić o jakości sprzętu HiFi nic o nim nie mówiąc: "moja wieża brzmi wspaniale, wystarczy podpiąć do niej głośniki!". Może jakieś szczegóły techniczne? Ja rozumiem umiar i oszczędzanie zbytnich zawiłości laikom, ale chyba wpiąć jacka to każdy umie, a przynajmniej tak można zakładać na portalu poświęconym technologii.

Czy możemy liczyć na jakieś szczegóły techniczne w następnym wpisie, proszę?

AudiofilPC   6 #42 06.09.2016 12:35

@/var (niezalogowany): No właśnie, hejt wprowadza dezinformację i utrudnia mi wyczucie co zaintersuje czytelnika. Dam coś "zaawansowanego" i rusza lawina komentarzy, które wszystko zaciemnią czytelnikom. Być może o to chodzi jakieś pojedyńczej osobie, a stado łapie tylko zew. Tu dałem konkretny przykład z programem do przetestowania. Jak poszło?

AudiofilPC   6 #43 06.09.2016 12:50

Jednym z przykładów dezinformacji jest rozwijanie tematu SACD, który wg mnie nie ma przyszłości, więc nie zgłębiałem tego, a komentator stara się udowodnić, że tym się zajmuję i nie mam stosownych kompetencji w tym zakresie.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.09.2016 12:51
  #44 06.09.2016 15:42

yyy. nijak. moje oba komputery brzmią fatalnie mimo fantastycznych nalepek jbl-bangandolfunsen-karmanhardon-thx-cinemasoundblaster. Nie ma to w ogóle mocy żeby napędzić nawet 32ohm. Używam tego tylko do pobieżnego odsłuchu, albo puszczenia muzyczki w tło. Szukam jakiegoś przyzwoitego DACa z AMPem do PC i andka, dlatego interesują mnie szczegóły techniczne, a nie oprogramowanie.

AudiofilPC   6 #45 08.09.2016 08:45

@/var (niezalogowany): Informacja o nalepkach wskazuje, że chodzi o laptop, a 32 ohm to chyba słuchawki i zrozumiałem, że pytanie dotyczy DAC ze wzmacniaczem, których sprzedaży nie prowadzę , jak również nie zajmuje się ich testowaniem.

Generalnie oczekiwania dla laptopa to najmniejsza możliwa konsumpcja prądu, co zgodnie z prawami fizyki musi kolidować z potrzebami wysterowania przetwornika elektroakustycznego. Rozpiętość cenowa przetworników analogowo-cyfrowych ze wzmacniaczem jest tak duża, że trzeba samemu zdecydować w sklepie, bo moje gdybanie na ten temat na blogu nie może dostarczyć konkretnych wskazówek. Mogę jedynie podpowiedzieć, że tradycyjny wzmacniacz dobrze wysteruje słuchawki.

  #46 08.09.2016 12:54

Przeczytałem, nawet zrozumiałem. Znam Korga, znam i Fostexa. Mam doświadczenie w studyjnej pracy audio, ale przede wszystkim słucham i to na w miarę sprzęcie, chociaż fanatykiem jestem głównie słuchawek.
Uzbrojony w tę wiedzę mogę, tak sądzę, dość trafnie stwierdzić, iż główny kłopot z tym wpisem leży w warstwie językowej. Oczywiście, to jest blog i autor może pisać jakkolwiek zechce, nawet techniką strumienia świadomości. Jednakże zawsze ciąg luźno sprecyzowanych, czasami opartych na kontekście istniejącym tylko w głowie autora, zdań będzie trudny w odbiorze.
Może więc warto precyzyjniej definiować, co dla autora oznacza lepsza jakość, jakim procesem testowo-myślowym doszedł do wniosku, że starsza płyta główna sprawdza się skuteczniej i wreszcie na czym polega ten adapter, co to lepiej pozwala wykorzystać możliwości HD Audio - cokolwiek te HD Audio tu oznacza.

AudiofilPC   6 #47 10.09.2016 08:16

W podsumowaniu potoku komentarzy pod tym wpisem wynika, że w temacie odtwarzania muzyki na PC najwięcej mają do powiedzenia:

1. komentator, który kiedyś próbował coś sam napisać, ale woli doprowadzać innych, by przestali publikować, a broniących się, by zostali uznani za wszczynających burdy w serwisie

2. naczelny redaktor „pewnego serwisu”, który woli oceniać jakość językową użytkowników portalu prowadzonego przez kogoś innego

3. doświadczony „w studyjnej pracy audio„, „chociaż fanatykiem jestem głównie słuchawek„ który oczekuje na jakieś dane techniczne, a te są przecież udostępniane nawet w anonsach allegro