r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AutoSaver 3.0.1

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem

AutoSaver – nieduży program do automatycznego zapisywania plików w dowolnej aplikacji w systemie Windows. Działanie sprowadza się do okresowego wywoływania kombinacji klawiszowej Ctrl+S w wybranych wcześniej aplikacjach.

Galeria programu

Narzędzie oferuje tylko jedno okienko, w którym zmieszczono całą konfigurację. Po uruchomieniu, automatyczne zapisywanie domyślnie aktywne jest w każdej z aplikacji. Samodzielnie można stworzyć listę wyjątków od tej reguły i tu istotna uwaga – warto z tego skorzystać, dodając do niej chociażby przeglądarki internetowe i gry. W przeciwnym razie, korzystając z tych programów, regularnie wywoływanie Ctrl+S będzie raczej niepożądane.

Alternatywą jest opcja korzystania z programu tylko w tych aplikacjach, które wskażemy (tworzymy wówczas białą listę). Wybór aplikacji odbywa się poprzez standardowe okienko systemowe; mógłby być wygodniejszy. AutoSaver może być uruchamiany automatycznie wraz ze startem systemu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AutoSaver – lekki program automatycznie zapisze wprowadzone zmiany

30
OPROGRAMOWANIE 31.03.2017 | Oskar Ziomek

Można chyba śmiało założyć, że sytuacja widoczna na powyższym zdjęciu przydarzyła się kiedyś każdemu użytkownikowi komputera. Edycja ważnego dokumentu lub projektu w programie graficznym przerwana na przykład brakiem zasilania, to nic przyjemnego, zwłaszcza jeśli nie zapisywaliśmy na bieżąco zmian. Zamiast pamiętać o ręcznym korzystaniu z kombinacji Ctrl+S, skorzystać można z automatyzacji i dowolnego programu do nagrywania makr, jednak równie dobrze wykorzystać można AutoSaver – aplikację stworzoną tylko do tego celu. Zasada działania jest bardzo prosta. Odpowiedni skrót klawiszowy będzie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.