Autodesk Maya LT 2018

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Maya LT to tańsza i uboższa wersja programu Autodesk Maya do modelowania 3D, przygotowana specjalnie dla branży growej i niezależnych twórców gier.

Maya LT została przygotowana do modelowania i animowania elementów, które mogą przydać się w grach – przede wszystkim postaci, narzędzi dla nich i środowisk. Znajdziemy tu oczywiście dobrze znane i cenione narzędzia, jak bryły NURBS, podpodziały i te same narzędzia rzeźbienia, co w pierwowzorze. Znalazły się tu też wysokiej jakości narzędzia optymalizujące modele pod kątem gier mobilnych, pozwalające uprościć siatki i wybrać poziom szczegółowości modeli.

Nieliniowe narzędzia do animacji pozwalają na łatwe wprowadzanie deformacji, takich jak skręcanie, wyginanie, falowanie, zginanie, zwężanie, zgniatanie czy rozciąganie. Maya LT ma także narzędzia do szybkiego przygotowywania tekstur dla modeli, z możliwością przenoszenia ich między modelami o wysokiej i niskiej rozdzielczości. Zasoby można eksportować od razu do środowisk Unity i Unreal, Mudboxa, a także Stingray firmy Autodesk.

Przy modelowaniu można skorzystać z możliwości tworzenia szkieletów i przywiązywania ich do konkretnych punktów siatki modelu. Dla postaci humanoidalnych można skorzystać z automatycznego systemu rigowania HumanIK.

Program można testować przez 30 dni. Maya LT jest dostępna w modelu abonamentowym, przy czym nieopłacona działa jako darmowa przeglądarka modeli. Razem z programem do modelowania zostanie zainstalowane środowisko Stingray. Studenci mogą otrzymać 3-letnią licencję za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 16.03.2017 13:02

@RosomakPL (niezalogowany): Niestety nie znam programu bez tysiąca otwieranych okienek ,ponieważ informatykom doskwiera skleroza .Ciągle zapominają; zjedli czekoladę czy ktoś im zjadł. -)

  #2 24.11.2016 14:22

@MarekVite (niezalogowany): Stary, napisałeś tyle, nastawiałeś wykrzykników i na koniec nie byłeś w stanie zaproponować sensownej alternatywy dla tych straszliwych "gniotów". Nie kryguj się jak cna pastereczka i podaj jakieś konkrety.

  #1 01.07.2016 12:34

*** Jest prosta zasada aby nie nabrać się na " Kolorowych obrazkach " . Zawsze zobaczcie tutoriale na YouTube. Tam zazwyczaj widać jakie gnioty wciskają wam; Inteligentne Łotry. Oglądałem ; " Maya" , 3D-Max i inne. To gnioty !. Jak dobrze poszukacie, to złożycie z kilku darmowych prog. np. " Maya " . Można złamać klucze, ale po- co ? . Program dalej będzie toporny jak z czasów DOS-a ( lata 80-e ). Bzdety posiadają automatykę ale opcje np. psychiczne obiektów ; NIE .Program za który warto zapłacić, to taki który obsługuje wszystkie funkcje; Dopalaczy Video. 3D-Max obsługuje około 30 % mocy współczesnych kart video. Cztery rdzenie itd. robią wrażenie na dyletantach !. Karty video posiadają kilkaset opcji sprzętowych !. Większość podstawowych sterowników dostajesz w pudełku z kartą. Pozostałe rozszerzenia musisz dokupić. Na tym polega sztuczka producentów !!!. Więc jeśli 3D-Max, reklamuje swój produkt, niby zapomina o pełnych sterownikach do kart. Owszem niektóre firmy dokładają " Swoje " sterowniki. Ale nigdy pełny zestaw !!!. Nie będę reklamował dobrych programów, ponieważ wszystkie są odpłatne. Bogatym nie należy wchodzić w Du-ę, ponieważ budzi się w nich behawioralna pogarda dla uboższych. - )