reklama

BESTplayer 2.02

Strona główna Aktualności

O autorze

Po siedmiu latach od czasu wydania ostatniej stabilnej wersji BESTplayera, wydana została nowa, odświeżona wersja programu.

Nowa wersja została oznaczona numerem 2.02 i zawiera szereg, zapowiadanych wcześniej nowości, znanych dotychczas jedynie dla grona testerów nowej wersji aplikacji. Jedną z najciekawszych zmian, jakie zostały wprowadzone jest automatyczne pobieranie napisów do odtwarzanego filmu. Napisy wyszukiwane są na podstawie hasha (skrótu) zawartego w odtwarzanym pliku filmowym, dzięki czemu pasują do danej wersji utworu. Z kolei, jeśli program nie znajdzie odpowiednich napisów, istnieje wówczas możliwość ich zdobycia dotychczasowymi metodami, a po załadowaniu ich w BESTplayerze program zapyta, czy wysłać je na własny serwer tak, aby od tej chwili były dostępne także dla innych użytkowników.

Kolejną zupełnie nową funkcją jest wyświetlanie w oknie programu informacji o odtwarzanym filmie. Nie zagłębiając się zbytnio w tę funkcjonalność, BESTplayer automatycznie wyszukuje i wyświetla takie informacje jak tytuł, rok produkcji, gatunek, reżyser, obsada oraz pokazuje okładkę danego tytułu. Dane te są pobierane ze światowej bazy filmowej - IMDb.com. Opcja ta pozwala szybko zorientować się o walorach danego tytułu, a razie potrzeby, poprzez jedno kliknięcie, przejść do strony filmu lub konkretnej osoby w filmie w serwisie IMDb.com.

W nowej wersji zawarta została także obsługa lektora i zaawansowany przesuwacz napisów. Na uwagę zasługuje również fakt, że program nie posiada instalatora oraz nie jest w pełni kompatybilny z systemem Windows Vista i kłóci z zawartym w niej interfejsem graficznym Aero. Autor aplikacji zapowiada jednak poprawienie w najbliższym czasie tej niedogodności.

Najnowszą wersję programu BESTplayer 2.02 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama