Microsoft podgrzewa atmosferę. Redstone może przynieść nowy Eksplorator Windows

Microsoft podgrzewa atmosferę. Redstone może przynieść nowy Eksplorator Windows

Microsoft podgrzewa atmosferę. Redstone może przynieść nowy Eksplorator Windows
22.03.2016 14:52

Od lipcowej premiery Windowsa 10 upłynęło już sporo wody i w mniej lub bardziej zgodny z wolą użytkowników sposób znalazł się on na komputerach milionów. Możliwe jednak że to nie dotychczasowe decyzje Microsoftu były kluczowe dla zapewnienia popularności systemowi, a dopiero nadchodzące. Po udostępnionej niedawno z opóźnieniem aktualizacji dla Windowsa 10, użytkownicy Windowsa czekają na aktualizację Redstone. Wiadomo o niej coraz więcej.

Oczywiście posiadamy ogólne wyobrażenie nowości, których należy się spodziewać. Wiadomo także, że aktualizacja przebiegnie dwufalowo. Z informacji dotyczących przyszłości map HERE na Windows 10 nietrudno wydedukować, że pierwsza tura rozpocznie się najpewniej ok. 30 czerwca. Nic dziwnego, że Microsoft uruchamia nieśpiesznie maszynę marketingową.

Robi to jednak w sposób, który niebezpiecznie winduje oczekiwania, a jednocześnie nie udostępnia żadnych świeżych informacji. Mowa tutaj między innymi o działalności na Twitterze wysoko postawionych pracowników korporacji. Mowa na przykład o Scotta Hanselmana, którzy obaj mają pełnić ważne funkcje w pracach nad aktualizacją.

Obaj nie stronią oni od nadużywania kapitalików w podgrzewających atmosferę informacjach o rewolucyjnych nowościach, jakie przyniesie w czerwcu Redstone. Ich ton sugeruje ponadto, że mowa o funkcjach, o których wcześniej nie było żadnych wzmianek. Niektórzy są jednak bardziej wylewni, o czym donosi serwis Winbeta.org.

@HUGEMSFAN Yes we are working on a total update of file explorer! Can't articulate schedule yet. You are right.

— peter skillman (@peterskillman) 18 marca 2016Według informacji, które potwierdził na Twitterze Peter Skillman, pełniący obowiązki głównego menedżera ds. „User Experience”, wkrótce w Windowsie 10 doczekamy się poważnych zmian w jednym z najważniejszych elementów systemu operacyjnego, czyli Eksploratorze Windows. Nikogo nie powinno dziwić, że na suchym potwierdzeniu domysłów się skończyło i nieznane są żadne szczegóły dotyczące planowanych zmian w Eksplorator, jak i harmonogram ich wprowadzania.

Nie wiadomo zatem także czy chodzi o zmiany w menedżerze plików czy daleko idące modyfikacje całej powłoki systemowej. Oczywiście nie brakuje już postulatów społeczności, która życzy sobie między innymi obsługi kart czy rozbudowanej konfigurowalności. O rezultatach prac Microsoftu nad Eksploratorem przekonamy się zapewne nie wcześniej, niż w czerwcu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)