BPGconv BPGconv 2.5

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BPGconv to program do konwersji zdjęć JPG lub BMP do rzadko spotykanego, ale zaskakująco efektywnego formatu BPG. Przy kompresji (która może być zarówno stratna, jak i nie wpływać na jakość plików) możemy uzyskać nawet ponad 90% poziom kompresji. Pozwoli to w ogromnym stopniu zmniejszyć rozmiar biblioteki zdjęć, choć w tym przypadku trzeba się również liczyć z mniejszą kompatybilnością – nie każda przeglądarka poradzi sobie z otrzymanym formatem.

Obsługa aplikacji jest natomiast bardzo prosta – w pierwszym kroku należy przeciągnąć na obszar roboczy te zdjęcia, które będziemy chcieli poddać edycji (może to być wiele plików jednocześnie). Później możemy już przejść do konwersji lub skorzystać z ustawień, w których znaleźć można wiele parametrów wpływających na sposób przeprowadzenia całego procesu, w tym na przykład poziom jakości lub rodzaj zapisu informacji o przestrzeni barw zdjęcia.

W programie znajdziemy także zakładkę, dzięki której działanie całej aplikacji się odwraca – importujemy pliki BPG, by je zdekodować i później zapisać w innym, bardziej popularnym formacie graficznym, np. PNG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!