reklama

BSA walczy z piractwem w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Organizacja Business Software Alliance (BSA) ogłosiła, że w wyniku podjętych działań w pierwszej połowie 2008 r. na całym świecie zamknięto 18.314 aukcji internetowych, za pośrednictwem których sprzedano 45.000 kopii pirackiego oprogramowania wartego łącznie 22 miliony USD.

Oprócz zamykania aukcji internetowych przeprowadzających transakcje niezgodnie z prawem, BSA chce również przeciwdziałać dystrybucji nielegalnych plików poprzez sieć P2P. Dlatego w pierwszej połowie 2008 r. organizacja skierowała 48.000 wezwań dotyczących wymiany plików BitTorrent przez 633.000 użytkowników, o łącznej wartości 525 milionów USD.

BSA regularnie i jak podkreślają jej przedstawiciele w granicach dozwolonych prawem, monitoruje aukcje internetowe za pomocą specjalnego systemu służącego do wykrywania nielegalnego oprogramowania, a w razie jakichkolwiek podejrzeń interweniuje w celu uniemożliwienia transakcji.

Najnowszy raport BSA na temat zagrożeń związanych z piractwem komputerowym w Internecie można pobrać w pliku PDF (jęz. ang.).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić