Backup Scheduler for Time Machine Backup Scheduler for Time Machine 1.5.1

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program

Backup Scheduler for Time Machine dodaje do systemu OS X zaawansowane ustawienia czasu uruchamiania archiwizacji danych do systemowego Time Machine.

Standardowo w systemie OS X kopie zapasowe do Time Machine wykonywane są co godzinę i nie możemy tego zmienić. Opisywany program oferuje taką możliwość.

Aplikacja działa w tle i uruchamia się wraz ze startem systemu. Możliwe jest ustawienie, aby jej ikona widoczna była na pasku menu. Główną funkcją aplikacji jest możliwość zaawansowanej konfiguracji interwałów czasowych dla Time Machine. Można ustawić, aby system robił kopie zapasowe minimum co 10 minut lub maksymalnie raz w tygodniu, a także określić przedziały godzin, w jakich archiwizacja może zostać rozpoczęta. Dodatkową opcją jest możliwość uruchamiania archiwizacji, gdy system jest bezczynny przez określony czas. Aby ustawienia programu nie wchodziły w konflikt z systemowymi zalecane jest wyłączenie Time Machine w preferencjach systemowych.

Backup Scheduler for Time Machine to dobre narzędzie, jeśli nie odpowiada nam cogodzinne zapisywanie kopii zapasowej Time Machine. Dzięki temu programowi dostosujemy jej harmonogram do własnych potrzeb, a mnogość ustawień powinna zadowolić każdego. Program można zakupić za pośrednictwem Mac App Store.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!