SteamBoy — kieszonkowa Steam Machine

SteamBoy — kieszonkowa Steam Machine

SteamBoy — kieszonkowa Steam Machine
16.06.2014 10:00

Kiedy Valve zapowiadało rychłe nadejście ery salonowych PC w postaci Steam Machines, miała być mała rewolucja, a na razie jest czekanie, bo stylowe komputerki masowo zaczną pojawiać się na rynku dopiero w 2015 roku. Opóźnienie wynika po części z chęci dopracowania autorskiego bezprzewodowego kontrolera firmy, który pierwotnie wyposażony był nawet w ekran dotykowy. Chociaż projekt się zmienił, dawne plany bardziej podobały się pewnej zdolnej ekipie sprzętowców. Tak narodził się właśnie SteamBoy, czyli kieszonkowa wersja maszyny z dostępem do gier z platformy Steam.

To jeden z cichych projektów ujawnionych na minionym już E3, który może narobić niedługo sporo szumu. Inspiracje są oczywiste (Game Boy Nintendo to był ogromny hit sprzedaży), a nazwa sugeruje też, że zespół SteamBoy Machine ma błogosławieństwo Valve. Produkt może się spodobać. Wystarczy wyobrazić sobie PlayStation Vita, lecz wykorzystujące elementy z pada Steam Controller, z charakterystycznymi membranami na czele, a także oparte na podzespołach PC. Bez kombinowania ma się na tym dać uruchamiać większość tytułów z oferty sklepu Steam, przynajmniej tych na Linuksa.

Tym właśnie przede wszystkim SteamBoy różni się od konsolki NVIDIA Shield, opartej na technologii ARM i Androidzie, co zbliża sprzęt trochę tak naprawdę do Razera Edge. Specyfikacja techniczna jest wciąż w fazie ustalania, mówi się jednak bardzo wstępnie o czterorodzeniowym procesorze, 4GB RAM, 32GB pamięci na dane, plus oczywiście ekraniku dotykowym 16:9, 5 cali. Producent otwarcie wyjawia, że pod względem mocy obliczeniowej SteamBoy będzie czymś podobnym w świecie Steam Machines, jak 3DS dla Wii U czy wspomniana Vita dla PS4. Przypomina jednak o już działającym całkiem nieźle strumieniowaniu gier ze Steam między komputerami w sieci domowej. Przenośny sprzęt będzie idealnym kompanem dla najmocniejszego PC w domu, a zarazem dość użytecznym gadżetem samym w sobie. Poza Wi-Fi, obsłuży także sieci komórkowe 3G.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie wiadomo, ile urządzenie wytrzyma na jednym ładowaniu baterii, co w przypadku rozrywki w biegu jest niezwykle istotną kwestią, jak również nawet nie próbuje się jeszcze wstępnie szacować ceny finalnego produktu. W sumie to ciekawe także czy sprzęt pojawi się w sprzedaży pod obecną marką. Jest już nieco tak ponazywanych rzeczy na rynku, że o pierwszych z brzegu anime lub mopie parowym tylko wspomnę. Nie zapominajmy też o coraz popularniejszym wśród graczy trendzie bycia fair wobec wszystkich. Może SteamGirl? No i w głowie się nie mieści, by był tylko czarny model...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)