reklama

Balaczka czyli Gadu-Gadu na Ukrainie

Strona główna Aktualności

O autorze

Gadu-Gadu

uruchamia dziś ukraiński komunikator - Balaczka oraz pierwszy na Ukrainie internetowy serwis społecznościowy - Moje Pokolenie. To część zapowiadanej ekspansji Gadu-Gadu na rynki zagraniczne. Zarówno komunikator, jak i serwis społecznościowy są przygotowane specjalnie na rynek ukraiński.

Komunikator Balaczka (pogawędka) jest pierwszym tego typu programem do komunikacji w Internecie opracowanym specjalnie dla rynku ukraińskiego, uwzględniającym jego wymagania oraz możliwości techniczne. W pierwszej testowej wersji komunikator umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych, a także posiada podstawowe funkcje znane z polskiego Gadu-Gadu: katalog publiczny, wysyłanie sms-ów, archiwum rozmów oraz emotikonki. W kolejnych wersjach zostaną rozszerzone możliwości komunikatora. Ponadto ze względu na specyfikę rynku, użytkownik będzie mógł wybrać w programie język ukraiński lub rosyjski. W skrócie komunikator będzie nazywany BIM (od: Balaczka Instant Messenger).

Wraz ze startem komunikatora Balaczka ukraińscy Internauci otrzymali pierwszy serwis społecznościowy - Moje Pokolenie. Serwis jest zintegrowany z komunikatorem Balaczka i umożliwia prowadzenie bloga, komentowanie, budowanie własnej strony, zamieszczanie wideo i zdjęć.

Naszym celem jest zostanie liderem na ukraińskim rynku komunikatorów internetowych oraz serwisów społecznościowych, rozpoczęliśmy budowanie zasięgu - mówi Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A. - Produkty na rynek ukraiński opracowane zostały przy silnym wsparciu samych Ukraińców, zarówno w zakresie oprogramowania, jak i marketingu oraz wszelkich wymagań i specyfiki rynku ukraińskiego. Komunikator Balacka jest przeznaczony na szybko rozwijający się rynek ukraiński, ponieważ wierzymy silnie w lokalność i produkty dopasowywane do danej społeczności, przykładem jest Gadu-Gadu w Polsce.

Obecnie liczba Internautów na Ukrainie szacowana jest na 4,9 mln (maj 2007).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić