r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Baldur's Gate II: Enhanced Edition stoi pod znakiem zapytania

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Overhaul Games, które wypuściło na PC oraz w App Store Apple Baldur's Gate: Enhanced Edition, a potem ochoczo wzięło się za robienie wersji gry dla Androida, niespodziewanie natknęło się na problemy prawne, związane z odświeżoną marką. Firma zmuszona została do wycofania produkcji z kanałów cyfrowej dystrybucji, aż do czasu wyjaśnienia sprawy. Prace nad ulepszoną kontynuacją, a także aktualizacją już wydanego dzieła, wstrzymano.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze? Producenci za wiele nie chcą, bądź zwyczajnie nie mogą wyjaśnić. Nadmieniają jedynie, że sytuacja jest wynikiem spełnienia żądań partnera wydawniczego. Jeżeli ktoś już zakupił Baldurs' Gate: Enhanced Edition to naturalnie dostępu do gry nie straci, ale nie wiadomo, kiedy ponownie trafi ona do sprzedaży. Ponoć deweloperzy płaczą i zgrzytają zębami, bo plany mieli ambitne, a teraz nie wiadomo, co będzie dalej. Wobec powyższego, nadzieje na Baldur's Gate III w ogóle powinny pozostać w sferze marzeń...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.