r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Basilisk II 20-02-2015

Strona główna Windows Emulatory Komputery 16-bit
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Basilisk II jest emulatorem klasycznych komputerów Macintosh, działających na procesorach Motorola 680x0. Potrafi uruchomić ostatni z systemów dostępnych dla tej architektury, tj. Mac OS 8.1.

Galeria programu

Emulator potrafi „udawać” zarówno komputery Mac Classic, jak i Mac II, w zależności od zastosowanego ROM. Na tych mocniejszych maszynach daje więc możliwość skorzystania z kolorowej grafiki i dźwięku jakości CD. Działa rozszerzona klawiatura (z blokiem numerycznym) oraz nawet trzyprzyciskowa mysz.

Obsługiwane są też systemy plików Macintosha, zarówno na niezależnych partycjach HFS jak i plikach-obrazach dysków twardych, napęd CD-ROM, a nawet stacja dyskietek. Możliwe jest też połączenie emulowanego systemu z siecią poprzez sterownik Ethernetu, a także wymiana plików z systemem-hostem po kliknięciu ikony Host Directory Tree.

Zainteresowani oprogramowaniem dla klasycznego Mac OS-a powinni odwiedzić The Internet Archive. Obrazy ROM starych Macintoshy znaleźć można na stronie Reduntant Robot.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

The Internet Archive prezentuje: klasyczny Macintosh w przeglądarce

14
OPROGRAMOWANIE 18.04.2017 | Adam Golański

Pomimo starań Jakuba Tatarkiewicza, klasyczne Macintoshe nigdy nie zdobyły w naszym kraju większej popularności. Można śmiało założyć, że wielu naszych Czytelników nigdy ich na oczy nie widziało, nie mówiąc już o używaniu, uruchamianiu klasycznego makowego oprogramowania. Dzięki staraniom The Internet Archive macie teraz taką możliwość. Wystarczy dowolna nowoczesna przeglądarka. Biblioteka klasycznego oprogramowania w The Internet Archive systematycznie się powiększa. Teraz do dostępnych tam już kolekcji oprogramowania na MS-DOS, Apple II, Windows 3.x, Amigę i maszyny arcade dodano skromną…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.