reklama

BeamNG.drive na Steam Greenlight, czyli realistyczne rozwalanie aut szuka fanów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wydaje mi się, że w sercach wielu graczy, którzy wychowali się na Destruction Derby, pozostała do tej pory pewna potrzeba wyrażania siebie poprzez cięcie i gięcie cyfrowej karoserii. Stopień zaawansowania modelu zniszczeń samochodów to zdecydowanie jedna z pierwszych rzeczy, którą sprawdzam w produkcjach wyścigowych. Nic dziwnego więc, że zainteresował mnie projekt Next Car Game studia Bugbear Entertainment, a do tego teraz wypada dołożyć BeamNG.drive, które pojawiło się oto w Steam Greenlight.

Jeśli komuś zdaje się, że widział gdzieś już filmiki przedstawiające podobne, niezwykle realistyczne zachowanie samochodów, najprawdopodobniej miał do czynienia z nagraniami z wersji alpha tego właśnie projektu. Sprzedawany dotąd na swojej stronie internetowej prototyp, teraz na Steam szuka większej ilości fanów. Producenci zapewniają, że to nie tylko demko technologiczne, odwzorowujące zachowanie się na wyboistej drodze osobno każdego niemal elementu auta, plus fantastyczne zniszczenia, lecz także w planach jest jak najbardziej gra wyścigowa. W otwartym świecie przyjdzie nam wypełniać misje, wzbogacając garaż o kolejne mocno podniszczone pojazdy, które odnowimy, część po części. Nie zabraknie naturalnie zawodów typowo rozrywkowych, z wytęsknionym rozbijaniem się na zamkniętych arenach na czele.

BeamNG.drive jest mocno niezależnym dziełem grupki zgranych osób z całego świata. Zależy im na optymalizacji kodu, a także współpracy z wielbicielami modyfikowania gier. Poza wciągającym trybem kariery, w planach jest też naturalnie opcja multiplayer. Niewykluczone są ponadto maszyny inne, niż czterokołowce, jak... helikoptery.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama