Lubisz ambitną strategię? Pomóż polskiemu Eclipse na Steam Greenlight

Lubisz ambitną strategię? Pomóż polskiemu Eclipse na Steam Greenlight

18.08.2016 12:53, aktual.: 18.08.2016 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mam świetną wiadomość dla miłośników ambitniejszych gier strategicznych i gier planszowych w ogóle. Na Steam Greenlight o wsparcie fanów walczy cyfrowa wersja planszówki Eclipse: New Dawn for the Galaxy, tworzona przez polskie studio Big Daddy's Creations.

Eclipse: New Dawn For The Galaxy - Intro

Gra może być Wam znana, bo 3 lata temu zrobiła furorę w App Store. Była jedną z nielicznych pozycji na iPady, które oferowały coś więcej, niż pozbawioną głębi zabawę palcami. W 2013 roku niewiele gier mobilnych pozwalało w takim stopniu wysilić szare komórki.

Obraz

Gra należy do gatunku 4X, czyli łącząca eksplorację, rozszerzanie wpływów, wykorzystywanie zasobów i eliminację wrogów. Powinna się spodobać miłośnikom EVE, Age of Empires (jeśli wybaczą jej kosmiczną otoczkę), Omega Centauri, Space Empires i oczywiście Cywilizacji. Jesienią tego roku ukażą się wersje dla Androida, Windowsa i Maca, a póki co można zagłosować na Eclipse w programie Steam Greenlight.

Eclipse: New Dawn For The Galaxy - Gameplay Trailer

Jeśli chodzi o pierwowzór, fińska gra planszowa, też nie przeszła bez echa. Wydana w 2011 strategia zdobyła kilka nominacji i nagród w różnych dziedzinach. Choć nie jest to gra prosta, zyskała sławę jako szybka i dynamiczna. Warto też dodać, że wymaga sporo interakcji między graczami. W Polsce można ją dostać bez większych problemów za niecałe 300 złotych.

Cyfrowa wersja Eclipse jest bardzo wierna oryginałowi, podobnie jak inne wydania tego studia. Dość wspomnieć o świetnej, cyfrowej wersji gry Neuroshima Hex (Android, iOS), która od oryginału różni się jedynie automatycznym obliczaniem wyniku starcia, czego za wadę uznać nie można.

Podobnie jest w przypadku Eclipse – choć rozgrywka jest złożona i wymaga sporo planowania, cyfrowa wersja przyspiesza niektóre elementy i nie pozwala się nudzić. W grze będzie mogło brać udział do 6 graczy, ludzi lub komputerowych o różnych poziomach zaawansowania, sterujących 6 wybranymi rasami o indywidualnych umiejętnościach, historii, technologii i taktyce obrony. Punkty zwycięstwa można zdobywać na wiele sposobów (militarnie, naukowo, dyplomatycznie i tak dalej) i nie ma jednej drogi do zwycięstwa.

Obraz

Co więcej, będzie można grać w kilka osób przez sieć na różnych platformach. Jeśli autorzy zastosują to samo rozwiązanie, co na iPadach, będzie też można odejść od komputera i wrócić do gry, gdy przyjdzie powiadomienie o kolejnej turze. Nie ma szans, by dwie rozgrywki się powtórzyły, gdy losowany jest układ gwiezdny, drzewo technologii i projekty statków międzygwiezdnych.

Jeśli lubisz planszówki, dobrą strategię albo po prostu chcesz wesprzeć polski projekt, koniecznie zagłosuj na Steam Greenlight na projekt Eclipse: New Dawn for the Galaxy. Warto choćby po to, by można było grę zabrać w podróż – pudełko waży ponad 3 kg.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)