r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bing (nie) blokuje OpenOffice.org

Strona główna Aktualności

Wczoraj pojawiła się sensacyjna wiadomość - wyszukiwarka Microsoftu blokuje strony OpenOffice’a. Czyżby gigant z Redmond próbował manipulować wynikami wyszukiwań w Bingu, aby wesprzeć własny pakiet biurowy? Dzisiaj okazało się, że prawda jest dużo bardziej prozaiczna.

Wystarczy wpisać w Bingu hasło „OpenOffice” by przekonać się, że wyszukiwarka nie wyświetla adresu strony projektu (OpenOffice.org). Pojawią się natomiast inne, zbliżone witryny internetowe z informacjami na temat darmowego pakietu biurowego - np. hasło w Wikipedii. Serwis Katonda, który pierwszy podał informacje na temat dziwnego zachowania Binga, zasugerował, że Microsoft może w ten sposób manipulować wynikami wyszukiwań. Powód wydaje się oczywisty - firma promuje własny pakiet biurowy, który w odróżnieniu od OpenOffice’a jest płatny. Niezorientowani internauci mający utrudniony dostęp do wyników wyszukiwań na temat darmowego pakietu mogliby szybko zniechęcić się poszukiwaniami. Okazuje się jednak, że spiskowa teoria nie sprawdza się w przypadku Binga.

Jak się okazało, wyszukiwarka Microsoftu nie wyświetla na liście wyników OpenOffice.org, ponieważ witryna ta nie pozwala robotowi Binga indeksować strony. Takie oświadczenie od przedstawiciela Microsoftu uzyskał serwis Katonda. Według zapowiedzi problem ten będzie w najbliższym czasie rozwiązany.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.