BitBank 4.3.8.12574

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BitBank jest niewielką aplikacją, pozwalającą w szybki i bezpieczny sposób archiwizować cenne dla użytkownika dane na zewnętrznych serwerach. Takie rozwiązanie zapobiega skutkom nieprzewidzianej utraty danych spowodowanych awarią, działalnością wirusa lub kradzieżą komputera.

Obsługa programu jest bardzo prosta i sprowadza się do wskazania danych, które uwzględniane zostaną podczas tworzenia kopii bezpieczeństwa oraz ustalenia terminów kiedy będą tworzone. BitBank po uruchomieniu i skonfigurowaniu widoczny jest w postaci ikonki w obszarze powiadomień, skąd też wykonuje automatyczne archiwizacje zgodnie z harmonogramem, nie przeszkadzając użytkownikowi w żaden sposób w jego pracy.

Zaletą BitBanka są dosyć spore możliwości konfiguracyjne harmonogramu pracy programu. Każde z zadeklarowanych zadań poza różnymi danymi do archiwizacji i terminami jej wykonania umożliwia także uruchamianie skryptów oraz ustawianie różnych filtrów. Te ostatnie pozwalają użytkownikowi definiować konkretne pliki i rozszerzenia uwzględniane lub pomijane podczas tworzenia backupu, wykluczać wskazane foldery lub decydować czy program kopiować ma także ukryte pliki.

Program zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych transferowanych na zewnętrzne serwery. Podobnie jak większość aplikacji tego typu BitBank szyfruje pliki algorytmem AES jeszcze przed ich wysłaniem. Połączenie z kolei zabezpieczone jest poprzez SSL. Istotną cechą aplikacji jest zapis plików w identycznej strukturze folderów jak na komputerze, co sprawia, że przywrócone dane mają taką samą postać jak oryginał.

Uwaga!

  • Aplikacja kliencka wraz z podstawową wersją usługi, obejmującą 1 GB przestrzeni serwerowej na archiwizację dostępna jest bezpłatnie. Osoby i firmy zainteresowane większą przestrzenią wykupić mogą na stronie producenta konta o większej pojemności.
  • Do korzystania z usługi niezbędna jest bezpłatna rejestracja konta użytkownika, którą dokonać można tutaj.
  • Program do poprawnego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  • BitBank jest odmianą programu BackupAgent, która przygotowana została przez polską firmę TotalSafe Sp. z o.o..
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #13 20.02.2017 16:48

UWAGA ta firma - krzak rozsyła SPAM z domen responsivemail.pl, campaignmail.pl, linkmail.pl

Gracjan80   1 #12 16.03.2014 21:47

Program zapowiada się całkiem nieźle. Jesteśmy w temacie bezpieczeństwa, więc polecam certyfikaty SSL, które zabezpieczą Wasze dane. Duży wybór znajdziecie m.in. na stronie: http://www.cal.pl. Pozdrawiam.

LamConcept   6 #11 20.12.2012 13:47

Też mnie ciekawi, bo mój program jakoś nie widzi nowej wersji.

  #10 16.02.2012 02:16

A dlaczego na stronie bitbank jest aplikacja w w wersji 3.13 a tu już 4.3 ???

  #9 03.01.2011 12:00

https://panel.bitbank.pl/rejestrator/web/steps/lead1GBFree

dodatkowo trzeba pobrać i zainstalować aplikację klikając pobierz na ich pierwszej stronie

  #8 11.12.2010 21:32

Czy moZe ktoś wie jak zarejstrować się do tego gówna? Jakoś przes tę ich oficjalną stronę się nieda.

DanKar REDAKCJA  16 #7 28.10.2010 15:48

@Luke Wrocław: Dziękujemy za uwagę! ;-) Stosowna informacja dodana została do opisu w sekcji 'Uwaga!'.

  #6 28.10.2010 14:31

Pozwolę sobie na małe sprostowanie:

Producentem oprogramowania nie jest bynajmniej przedsiębiorstwo TotalSafe Sp. z o. o., jak napisano, a holenderska firma:
BackupAgent BV
Staalweg 44
2612 KK Delft
The Netherlands
http://www.backupagent.com

Oprogramowanie nazywa się Backup Agent, tak samo jak jego producent.

Producent rozpowszechnia oprogramowanie w taki sposób, że każdy reseller, w tym także firmy w Polsce, mają prawo do umieszczania swojego logo i nazwy w miejsce oryginalnej nazwy holenderskiej. TotalSafe jest głównym polskim partnerem, ale to samo oprogramowanie występuje też w Polsce pod innymi nazwami niż Bit Bank, jak choćby Total Backup (http://www.totalbackup.pl) czy Ogicom Backup (http://www.ogicom.pl/pl/ebackup/informacje_ogolne.html). Wszystkie te rozwiązania korzystają, owszem, z pośrednictwa TotalSafe, a także z zasobów poznańskiej serwerowni beyond.pl.

BitBank to po prostu tylko jedna z nazw handlowych aplikacji Backup Agent.

  #5 23.10.2010 23:33

Świetny program a do tego darmowy. Bo chyba 1GB przestrzeni na dane spokojnie wystarczy na domowe potrzeby! Banalnie prosta instalacja, intuicyjna obsługa i brak efektu przymulenia komputera. Jak dla mnie extra.

  #4 18.10.2010 10:10

rejestrując się u producenta można skorzystać 1GB darmowego konta na zawsze !

  #3 16.10.2010 18:39

Program działa wspaniale, właśnie zainstalowałem i jestem pod wrażeniem funkcjonalności. Można robić kopie wybranych plików i nie trzeba juz czekać aż zrobi backup całego systemu. W mojej firmie taki program jest niezbędny. Polecam

Komentarze do poprzednich wersji

  #2 03.10.2010 22:16

muszę przyznać, że dosyć sprawnie chodzi i fajna funkcja wersjonowania. Chodzi też na linuxie, więc swobodnie polecam

  #1 27.09.2010 19:53

Bardzo fajny programik, idealny nawet dla mało zaawansowanych użytkowników - takich jak ja. Chociaż czułem się bezpieczniej ściągając program bezpośrednio ze strony producenta. No i od razu załatwiająca rejestrację.