BitBank 4.3.8.12574

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BitBank jest niewielką aplikacją, pozwalającą w szybki i bezpieczny sposób archiwizować cenne dla użytkownika dane na zewnętrznych serwerach. Takie rozwiązanie zapobiega skutkom nieprzewidzianej utraty danych spowodowanych awarią, działalnością wirusa lub kradzieżą komputera.

Obsługa programu jest bardzo prosta i sprowadza się do wskazania danych, które uwzględniane zostaną podczas tworzenia kopii bezpieczeństwa oraz ustalenia terminów kiedy będą tworzone. BitBank po uruchomieniu i skonfigurowaniu widoczny jest w postaci ikonki w obszarze powiadomień, skąd też wykonuje automatyczne archiwizacje zgodnie z harmonogramem, nie przeszkadzając użytkownikowi w żaden sposób w jego pracy.

Zaletą BitBanka są dosyć spore możliwości konfiguracyjne harmonogramu pracy programu. Każde z zadeklarowanych zadań poza różnymi danymi do archiwizacji i terminami jej wykonania umożliwia także uruchamianie skryptów oraz ustawianie różnych filtrów. Te ostatnie pozwalają użytkownikowi definiować konkretne pliki i rozszerzenia uwzględniane lub pomijane podczas tworzenia backupu, wykluczać wskazane foldery lub decydować czy program kopiować ma także ukryte pliki.

Program zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych transferowanych na zewnętrzne serwery. Podobnie jak większość aplikacji tego typu BitBank szyfruje pliki algorytmem AES jeszcze przed ich wysłaniem. Połączenie z kolei zabezpieczone jest poprzez SSL. Istotną cechą aplikacji jest zapis plików w identycznej strukturze folderów jak na komputerze, co sprawia, że przywrócone dane mają taką samą postać jak oryginał.

Uwaga!

  • Aplikacja kliencka wraz z podstawową wersją usługi, obejmującą 1 GB przestrzeni serwerowej na archiwizację dostępna jest bezpłatnie. Osoby i firmy zainteresowane większą przestrzenią wykupić mogą na stronie producenta konta o większej pojemności.
  • Do korzystania z usługi niezbędna jest bezpłatna rejestracja konta użytkownika, którą dokonać można tutaj.
  • Program do poprawnego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  • BitBank jest odmianą programu BackupAgent, która przygotowana została przez polską firmę TotalSafe Sp. z o.o..

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!