Box Shot Box Shot 4.14.2

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Box Shot to niewielkie i proste w obsłudze narzędzie do wizualizacji, pozwalające sprawnie tworzyć trójwymiarowe modele pudełek, książek, płyt, broszur, smartfonów, puszek, kubków itp. Pozwala ono także na pracę z własnymi modelami obiektów, które stworzone zostały przy użyciu zewnętrznego oprogramowania oraz które zapisano do formatu 3DS.

Program stanowi bardzo dobre udogodnienie dla grafików i pozwala oszczędzić czas, który podczas tworzenia tego typu modeli poświęcić należałoby na modelowanie obiektu, pokrywanie go teksturą, konfigurowanie parametrów sceny i oświetlenia. Charakteryzuje się on łatwością obsługi, a wszystkie opcje (pomimo braku polskiej wersji językowej) dostępne są w przystępny sposób nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Zaledwie kilka kliknięć myszką pozwala użytkownikowi modyfikować ustawienia rozmiarów wizualizowanego obiektu, kamery, oświetlenia, sceny itp. Co istotne, wbudowany renderer umożliwia podgląd efektów pracy w czasie rzeczywistym, po każdej zmianie jakiegokolwiek ustawienia wizualizacja modelu jest aktualizowana.

Po wyrenderowaniu stworzonej przez nas wizualizacji Box Shot daje możliwość jej zapisu do formatu PNG, JPG, TIF lub BMP. Wersja testowa nanosi na wyjściowy plik graficzny kilka linii.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty i przejrzysty (początkowo nieco kłopotliwy) interfejs, kilka klików i mamy gotowy podstawowy projekt, spore możliwości edycji
Brak polskiej edycji językowej, osobna wersja dla 32 i 64 bitów,
ocena użytkownika
30.07.2016 17:33 • Recenzja do wersji 4.11

Box Shot to bardzo ciekawa pozycja do osób tworzących modele opakowań pudełek itp. W bazie danych programu dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli gotowych projektów (np opakowań na chipsy czy książki) jak i również modele takie możemy stworzyć sami od pod podstaw.

W programie możemy zacząć od razu od projektowania od zera, lub skorzystać z gotowych szablonów, które daje się edytować. Możliwości edycji jest sporo i te wymienione w opisie powyżej to tylko garstka możliwości. Dla projektantów raczej pozycja obowiązkowa, szkoda tylko, że jet to wersja demo a pełna wersja (home, czyli najtańsza) tego przydatnego programu to koszt około 80 dolarów. Natomiast najwyższa wersja (Ultimate) to już prawie 230 dolarów.

Producent zadbał o prawidłowe działanie w systemach 32 i 64 bitowych poprzez wydanie dwóch odpowiednich wersji, co jest rzadkością wśród producentów oprogramowania graficznego, zazwyczaj jedna wersji działa dobrze na obydwóch architekturach

Jeszcze informacyjnie - Instalka wersji 32-bity to 83 MB, natomiast 64-bitowej to 88 MB.