r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Briar

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Komunikatory

Briar to komunikator internetowy wykorzystujący do działania sieć Tor. Podczas rozmowy użytkownicy są ze sobą bezpośrednio połączeni. Aplikacja stanowi tym samym ciekawą propozycję dla wszystkich osób szukających maksymalnego bezpieczeństwa i alternatywy dla komunikatorów szyfrujących rozmowy.

Galeria programu

Bezpieczeństwo w programie zaszło na tyle daleko, iż w aplikacji nie ma możliwości wykonywania zrzutów ekranu, zaś dodawanie nowych użytkowników do listy kontaktów odbywa się na tę chwilę wyłącznie poprzez zeskanowanie kodu QR, którego nie da się wyeksportować do pliku, czy w inny sposób udostępnić, a jedynie wyświetlić na ekranie telefonu.

Jeśli nasz dostawca Internetu blokuje połączenia z siecią Tor, aplikacja będzie się starać zachować ciągłość rozmowy próbując przekazać wiadomości bezpośrednio poprzez WiFi, czy nawet połączenia Bluetooth. Program zyskał pozytywną opinię Cure53 w zakresie bezpieczeństwa.

Aplikacja na tę chwilę jest dostępna wyłącznie w wersji beta. Jej kod pozostaje otwarty – repozytorium wykorzystuje system kontroli wersji Git.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Briar dla Androida: bezpieczna komunikacja poprzez sieć Tor

7
OPROGRAMOWANIE 25.07.2017 | Oskar Ziomek

Użytkownicy Androida mogą od kilku dni pobierać na swoje urządzenia testową edycję komunikatora Briar, aplikacji wykorzystującej do połączenia przede wszystkim bezpieczną sieć Tor. Program ma stanowić interesującą alternatywę dla użytkowników, którym nie wystarcza poziom prywatności oferowany przez inne mobilne komunikatory, także te, które szyfrują przesyłane wiadomości. Tutaj nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa jest na tyle istotny, że poza wykorzystaniem do połączenia sieci Tor i szyfrowania, w aplikacji zablokowano także możliwość wykonywania zrzutów ekranu, a nowych użytkowników możemy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.