r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Broadcom chce kupić Qualcomm. To może być największe przejęcie w IT w historii

Strona główna AktualnościBIZNES

Pogłoski o planach zakupowych Broadcomu krążyły już od kilku dni, a dziś znalazły potwierdzenie. Amerykańska korporacja złożyła ofertę kupna firmy Qualcomm. Jeżeli zostanie ona zaakceptowana, to nie tylko będziemy świadkami powstania nowego kolosa na rynku układów wykorzystywanych między innymi w lwiej części produkowanych na całym świecie smartfonów, ale także największego przejęcia w branży IT w historii.

Jak informuje Bloomberg, Broadcom złożył ofertę kupna jednej akcji Qualcomm za 70 dolarów (60 dolarów i 10 dolarów w akcjach Broadcomu), czyli o ponad 7 dolarów więcej niż jej dzisiejsza wycena na NASDAQ. Broadcom chce zatem przejąć twórcę procesorów Snapdragon, i trzeciego największego producenta procesorów w ogóle, za około 130 mld dolarów.

Dla porównania warto przypomnieć przejęcie EMC przez Della, które miało miejsce przed dwoma laty. Korporacja Michaela Della zapłaciła za EMC 67 miliardów dolarów, co wciąż stanowi w branży rekordową kwotę. Finalizacja może być jednak odległa – nieoficjalnie mówi się, że wycena Broadcomu została przez zarząd określona mianem niedoszacowanej. Nie wydano jednak jeszcze oficjalnej opinii zarządu na temat oferty, z dużym prawdopodobieństwem udziałowcom zalecone zostanie jej odrzucenie.

r   e   k   l   a   m   a

Odkąd pojawiły się pierwsze pogłoski o możliwej ofercie, akcje Qualcommu idą w górę. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja kojarzonej przede wszystkim ze Snapdragonami korporacji nie rysuje się w ostatnim czasie szczególnie optymistycznie – w toku wciąż są kolejne potyczki sądowej batalii z Apple. Czy Broadcom okaże się wybawieniem? O tym zdecydują udziałowcy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.