CCP upamiętni w EVE Online rzeź w systemie B-R5RB, największą bitwę w dziejach

Strona główna Aktualności

O autorze

W minionych dniach w popularnym kosmicznym MMO EVE Online doszło do kolejnej bitwy, którą zapamiętają fani, bowiem chodzi o największe tego typu wydarzenie w podobnych grach. Jego historyczną rangę odnotowali sami pomysłodawcy projektu. Po pierwsze, w sposób jeszcze bardziej przystępny dla osób, które niekoniecznie na EVE zjadły zęby, opisali oni przebieg wypadków i wyjaśnili, czemu jeden niezapłacony rachunek doprowadził do masakry. Po drugie, mają zamiar uczcić to wydarzenie.

Tak powstała Tytanomachia, stworzone z użyciem modeli różnych statków ogromnych rozmiarów dzieło, upamiętniające na zawsze starcie. Zostanie ono umiejscowione przy siódmej planecie układu B-R5RB, aby kolejne pokolenia zachowały pamięć o tej rzezi. Prawdopodonie w grze złożoną z masy wraków konstrukcję ujrzymy już 31 stycznia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć już konkretnych statystyk trwającej 21 godzin bitwy. Wzięło w niej udział 7,548 osób, 717 korporacji i 55 przymierzy. Tytanów, czyli najcenniejszych jednostek, zniszczono 75 sztuk. W walucie EVE straty oszacowano na 11 bilionów ISK, co przeliczono na nawet 330 tysięcy dolarów. Rzecz jasna grupa Pandemic Legion, której niedopatrzenie dało początek całemu wydarzeniu, odgraża się, że będzie chciała odzyskać swój sektor. Ma zarazem nadzieję, że nikt z uczestników nie postanowi teraz zrezygnować z gry. Wie, iż wielu sporo to wszystko kosztowało...

© dobreprogramy

Komentarze