CCleaner 5.29 dostępny! Wersja skrojona na miarę Creators Update

Strona główna Aktualności

O autorze

CCleaner pozostaje jednym z najpopularniejszych programów, które pozwalają usunąć zbędne pliki. Dziś wydana została nowa wersja programu, oznaczona numerem 5.29. Producent przyzwyczaił nas do cyklu wydawniczego, w którym CCleaner rozwijany jest poprzez częste niewielkie zmiany. Po części jest tak też tym razem.

Ze zmian skorzystają przede wszystkim użytkownicy Windowsa 10, którzy zainstalowali już Creators Update. Nowa wersja CCleanera ma być bowiem skuteczniej zoptymalizowana pod kątem najnowszego wydania systemu operacyjnego Microsoftu. W nocie wydawniczej mowa o poprawionej kompatybilności, w praktyce chodzić będzie zapewne głównie o szybsze działanie.

Również kolejne zmiany dotyczą Windowsa 10: w CCleanerze 5.29 zaktualizowano mechanizm usuwania zbędnych plików (historia i cache), jakie pozostawia po sobie przeglądarka Edge oraz Internet Explorer w wersji 10 i 11. Podobne usprawnienia dotyczą Firefoksa.

Użytkownicy wersji Professional mogą korzystać z nowego panelu harmonogramu, w którym CCleanerowi można zlecać działania w określonym czasie. Niezależnie od wykorzystywanego wariantu, w programie pojawiły się także usprawnienia interfejsu graficznego oraz mniejsze poprawki. Najnowsza wersja CCleanera dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s